BAŞKAN GÜLER, BEYAZ BASTON DERNEĞİ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN GÜLER, BEYAZ BASTON DERNEĞİ ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nda Ordu Büyükşehir Belediyesi Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği üyeleri ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Otağı’nda görme engelliler ve ailelerine yönelik bir etkinlik düzenledi. 19 ilçede bulunan görme engelliler ve aileleri Büyükşehir Belediyesi araçları ile evlerinden alınarak etkinlik alanına getirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’de davete katılan misafirleri yalnız bırakmadı. Masaları tek tek gezen Başkan Güler tüm misafirlerle sohbet etti. Kent Orkestrası’nın da bulunduğu davette canlı müzik eşliğinde engelli bireyler ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Programda, görme engellilerin okuma ve yazmasına yardımcı olmak amacı ile kullanılan brail alfabesinin bulunduğu tablet ve bireylerin bağımsız hareketlerini sağlamak amacı ile kullanılan beyaz baston Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm görme engellilere hediye edildi.

Gösterilen ilgi ve hizmetlerden dolayı memnun olduklarını ifade eden görme engelliler böyle bir günde kendilerini unutmadıkları için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

“SADECE BUGÜN DEĞİL, 365 GÜN BAŞIMIZIN TACISINIZ”

Düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Güler, engelli bireylere hizmet etmenin en büyük amaçları olduğunu söyledi.

Başkan Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Sizleri çok sevdiğimizi öncelikle belirtmek istiyorum. Biz büyük bir aileyiz. Hepimiz Ordu’da sevgiyi, saygıyı esas alıyoruz. Bugün de sizlerle beraber hem bir araya gelmek istedik hem de dertlerinizi sıkıntılarınızı dinleyelim istedik. Gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister kahve bahane. Bu bahane ile sizlerle bir arada olalım istedik. Size hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Bizim en büyük mutluluğumuz sizsiniz. Bugün sizlere brail alfabesi olan tabletler ve beyaz baston hediyemiz olacak. Bunlar size cam sakızı çoban armağanı hediyelerimiz. Her şeyden ötesi gönlümüz sizlerle. Size hizmet etmek bizim en büyük amacımız. İstediğiniz ne varsa bizler sizin hizmetinizdeyiz. Sadece bugün değil, 365 gün başımızın tacısınız.”

“BÖYLE DÜRÜST GÖREV YAPANLARA VATANIMIZIN İHTİYACI VAR”

Gerçekleştirilen etkinlikten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirten engelli bireyler, “Allah selamet versin. Böyle dürüst görev yapanlara vatanımızın ihtiyacı var. Hediyelerimizde çok anlamlı ve güzeldi. Başımızın üzerinde kabul ettik Başkanımızın hediyelerini. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilgisine çok teşekkür ediyoruz. Bugün onlar vesilesi ile kader dostlarımız ile bir araya geldik. Bizim için çok güzel bir gün oldu, eğlendik” diye konuştular.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir