BAŞKAN TAVLI, “BU PROJE ÜNYE’YE DEĞER KATACAK”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ilçeye sosyal belediyecilik alanında değer katacak bir projenin daha hizmete sunulacağını açıkladı. Yöresel Ürün Üretim Atölyesi ve Aşevinde yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Tavlı, “Yöresel ürünlerimize marka değeri katacak olan üretim atölyesinin yanı sıra, günlük 5 bin kişi kapasiteli aşevimizde çalışmalar hızla devam ediyor” dedi.

Ünye’de sosyal belediyecilik alanında değer katacak bir proje daha hizmete sunuluyor. Liman karşısında 2 adet bina onarılarak Yöresel Ürünler Üretim Atölyesi ve aşevine dönüştürülüyor. Tesiste devam eden çalışmaları Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Meclis Üyeleri, AK Parti İl ve İlçe ana kademe yöneticileri birlikte inceledi.

BAŞKAN ARGAN, “ÇOK GÜZEL BİR TESİS İNŞA EDİLİYOR”

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Bölgemiz yöresel üretim çeşitliliği bakımından zengin bir bölge. Bu manada bu yörede üretilen ürünlerin daha güzel sunumunun yapılması ve daha hijyenik ortamlarda paketlenmesi amacıyla Ünye Belediyemizin öncülüğünde çok güzel bir tesis inşa ediliyor. Diğer taraftan aşevi ile ilgili de Ünye’de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşma noktasında burada bir tesis çalışmasını devam ettiriliyor. İlimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN TAVLI, “SOSYAL TESİS İŞLETMECİLİĞİ BAKIMINDAN BÖLGEDE TEKİZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “Karadeniz’de iddia ediyorum, ilçe belediyesi olarak en çok sosyal tesis işleten belediyeyiz. Bu tesis sosyal tesislerimizin ihtiyacını karşılayacak. Aynı zamanda ürettiğimiz yöresel ürünlerimizi ve 4 bin 800 metrekare alan üzerinde aşevimizin ihtiyaçlarını karşılayacak büyük bir soğuk hava depomuzu da oluşturuyoruz. Hemen yanında 500 metrekare mutfak ve aynı zamanda 1.400 metrekare depo ve hizmet alanı oluşturuyoruz” dedi.

Başkan Tavlı tesisin çok yönlü hizmet için kullanılacağını belirterek şu ifadelere yer verdi; “Özellikle pandemi sürecinde gıdanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha net bir şekilde anlamış olduk. Biz de istedik ki, yöresel ürünlerimiz değer bulsun ve katma değer anlamında aile ekonomilerine katkı sunsun. Özellikle ticari değer kazanamamış yöresel ürünlerimizin bu alanda bulmalarına katkı sunmak adına mini bir Ar-Ge çalışması ile yola çıktık. Bununla ilgili markamızı oluşturduk ve yöresel ürün anlamında İzebella üzüm suyu, fındıklı acılı ezmemiz, hurmadan pekmez ve bölgenin ürünleri olan dağ çileğinden çilek reçeli, melevcandan, elma sirkesine kadar farklı ürünlerin üretilmesi noktasında belli bir mesafeye geldik.  Bunların teknik anlamda hem depolanması ve sürdürülebilir halde işletilmesi için paketlenmesinden, hijyenik bir şekilde tüketim noktasına kadar burayı hazırlamaya çalıştık”

“AŞEVİ RAMAZAN AYINDA HİZMETE BAŞLAYACAK

Aşevi’nin Ramazan ayında hizmet vermeye başlayacağını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye’de yaşayan yaşlı, engelli ve yalnız kalan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan yemeği temin etmek adına aşevini hizmete açıyoruz. Tamamlandığında günde 5 bin kişiye yemek çıkarılabilecek bir kapasiteye erişeceğiz. Ramazan aylarında ve diğer aylarda ihtiyaç duyan hemşerilerimize hizmet etme fırsatını bulmuş olacağız. İnşaatta ciddi anlamda mesafe kat ettik. Aşevimizin Ramazan ayına yetişmesini sağlayacağız.” Dedi.

BAŞKAN TOMAKİN, “BİZ BELEDİYECİLİĞİ CUMHURBAŞKANIMIZDAN ÖĞRENDİK”

AK Parti Ordu ile Başkanı Halit Tomakin, “Biz Belediyeciliği Cumhurbaşkanımızdan öğrendik. Ünyelilerimizin hizmetlerine sunulan, bölgemizin ürünlerinin katma değerlerini ortaya çıkaracak tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir