BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAM TEDBİRLERİNİ ALINDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAM TEDBİRLERİNİ ALINDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı münasebetiyle gerekli olan tüm tedbirleri aldı. Büyükşehir Belediyesi, bayram tatili boyunca hangi hizmetlerin verileceği konusunda kamuoyunu bilgilendirdi.

KONTROLLER ARALIKSIZ SÜRECEK

Vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alındığının ifade edildiği açıklamada, Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerin bayram öncesi ve bayram tatili boyunca halkın sağlığı ve huzurunu ilgilendiren konularda kontrollerini aralıksız sürdürecekleri ve kendilerine gelecek istek ve şikâyetleri anında değerlendirecekleri belirtildi.

Halk sağlığı için denetimlerini 7/24 sürdüren ekipler, vatandaşların şikâyetleri noktasında kendilerine “153 Zabıta Şikâyet Hattı”nı ve 444 10 52 No’lu telefonu arayarak ulaşmasını istedi.

MEZARLIKLARDA TOPRAK BULUNDURULACAK

Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesinde kendi sorumluluğunda bulunan mezarlıklarda genel bakım ve temizlik çalışması gerçekleştirdi. Bayramda mezarlıklara ziyarete gidecek vatandaşların ihtiyaç duyması hâlinde görevlilerden toprak temin edilebileceği belirtilirken, “Cenaze ve defin işlemlerinde dinimizin emir ve yasaklarını, akıl ve mantık çerçevesinde bölgesel gelenekler ve kanunların bizlere tanıdığı haklar doğrultusunda yerine getirmekteyiz”  denildi.

AREFE VE BAYRAMDA KUR’AN OKUTULACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığına bağlı Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma ile 19 ilçede oluşturulan ekipler mezarlıklarda Kur’an-ı Kerim okuyacak. Arefe günü başlayacak olan Kur’an-ı Kerim okuma programı Bayram süresince asri mezarlıklarda devam edecek.

CENAZE HİZMETLERİ DEVAM EDECEK

Bayram boyunca Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğünün 19 ilçede cenaze hizmetlerinin devam edeceğinin belirtildiği bilgilendirmede, “Büyükşehir Belediyemiz bayram boyunca cenaze ve itfaiye hizmetlerinde de gerekli önlemleri almıştır. Cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımız, ALO 188 hattını arayabilir ya da ilgili ilçede görevli olan personellerimize ulaşabilir. Vatandaşlarımız hastane, özel sağlık kuruluşları, adli tıp veya aile hekimlerinden almış oldukları “Ölüm Belgesini (Defin Ruhsatı)” beraberinde getirdikleri takdirde birimlerimizde görevli personellerimiz kendilerine yardımcı olacaktır” açıklaması yapıldı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir