BÜYÜKŞEHİR SORUNLARI ÇÖZMEYE DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÇÖZDÜ

SU BASKINI RİSKİ ORTADAN KALKTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki bazı mahalleler ile bir özel hastanenin sular altında kalmasına neden olan dere yatağındaki soruna neşter attı.  Fındıkyatağı Deresi üzerinde başlayan çalışmalar sonrası, hastane önündeki altyapı yenilendi. Güzergâh sıcak asfalta kavuştu.  

Ordu’da başlattığı altyapı seferberliği ile kentin sağlam temeller üzerinde yükselmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturdu.

Aşırı yağışlar sonrası, Fındıkyatağı Deresi’nin taşmasıyla birlikte meydana gelen su baskınlarının önüne geçmek için çalışma başlatan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, dev bakslarla derenin sorunsuz bir şekilde denize ulaşmasını sağladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

HASTANE ÖNÜNDEKİ ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Bölgede özverili bir çalışma yürüten ekipler, Şahincili, Yenimahalle ve Şirinevler Mahallelerinde su baskınlarına neden olan dere yatağındaki en zorlu etabın altyapısını sil baştan yenilemeyi başardı. Her yıl yağan yağmurla sular altında kalan Özel Ordu Umut Hastanesi önündeki baksları üç kat büyüten Büyükşehir Belediyesi, yıllar süren bir sorunu çözüme kavuşturdu. Bölgenin su baskını riski ortadan kalkarken, hastane önündeki asfalt çalışmaları da tamamlandı.

3 MAHALLE TEHDİT ALTINDAYDI

Altınordu ilçesinde 9 Eylül 2020 yılında, Şahincili Mahallesi’nde yer alan Fındıkyatağı Deresi’nin üzerinin kapalı olması sonrası, bu bölgeden gelen sular, birçok mahallede hasara neden olmuştu.  Zübeyde Hanım Caddesi ve Turgut Özal Bulvarı’nı keserek Ferhat Yılmaz Caddesi boyunca uzanıp Civil Irmağı’na bağlanan Fındıkyatağı Deresi üzerinde, güzergâh boyunca olan keskin dönüşler neticesinde mevcut menfez patlamış ve bölgede bulunan Umut Hastanesi’ni su basmıştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BAKSLARIN BÜYÜKLÜĞÜ 3 KAT ARTIRILDI

Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için derenin girişinden itibaren çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi, su baskınlarını önlemek için güzergahtaki 400’lük büzleri 1.200’lük büzlerle değiştirdi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir