BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİNİN YANINDA

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİNİN YANINDA

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MEYVELERİN DÖKÜLMESİNİ ENGELLEYEN BİR ÇALIŞMA BAŞLATARAK İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİYOR. SADECE ÇAYBAŞI İLÇESİNDE 50 TON MEYVENİN DÖKÜLMESİ ÖNLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, meyvelerin yere dökülmesini önlemek ve bu yol ile üreticilerin zarar etmesini engellemek amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarla 50 ton meyvenin dökülmesi engellenerek hem tarımsal zayiatın önüne geçiliyor hem de üreticilerin ekonomisi korunuyor. 

Ordu’da ulaşım, altyapı, turizm, üstyapı, spor, sosyal projeler ve sağlık alanında birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu tarım çalışmaları ve tarımda kullanılan yöntemleri geliştirerek vatandaşlara yeni gelir kaynakları oluşturuyor.

PİLOT ÇALIŞMA ÇAYBAŞI’NDA BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “Düşünen Üreten Yarışan Ordu” vizyonu doğrultusunda kurulan tarım şirketi ORTAR A.Ş. yürüttüğü çalışmalarla üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu kapsamda yeni bir çalışmaya imza atan ORTAR A.Ş, Çaybaşı Belediyesi ile ortak yürüttüğü çalışma kapsamında meyvelerin yere dökülmesini önlemek ve ucuza satılmasının önüne geçmek amacıyla pilot çalışma başlattı.

50 TON MEYVENİN DÖKÜLMESİ ÖNLENDİ

Yere dökülen meyvelerin kalitesinden dolayı alıcı bulmaması veya ucuza satılmasına yol açan sorunların çözümü için yürütülen çalışmayla, elma ve armut meyvesindeki zararlılar için ağaçlarda oluşan külleme, dökülme ve karalekeye karşı mücadele yapıldı. Çaybaşı ilçesinde yapılan bu çalışma ile 50 ton meyvenin dökülmesi engellenerek hem tarımsal zayiat önlendi hem de milli ekonomiye katkı sağlandı.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

PERŞEMBE’NİN MAHALLELERİ BİRLEŞİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler öncülüğünde ilçelerdeki ulaşım yatırımları aralıksız devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.