BÜYÜKŞEHİR’DE DURMAK YOK GÜRGENTEPE’YE ASFALT KONFORU

BÜYÜKŞEHİR’DE DURMAK YOK

GÜRGENTEPE’DE ASFALT KONFORU SÜRÜYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gürgentepe ilçesine bağlı Tikenlice Mahallesi’ni Sarpdere Yolu üzerinden onlarca mahalleye bağlayan yolda sıcak asfalt çalışması başlattı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Kırsal kesimlerdeki ulaşım standardını yükseltmek amacıyla mahalle ve grup yollarında seferberlik ilan eden Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Gürgentepe ilçesine bağlı Tikenlice Mahallesi’ni sıcak asfaltla buluşturuyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların başladığı 5 kilometre uzunluğundaki güzergahın kısa süre içerisinde hizmete gireceğini söyledi.

TİKENLİCE MAHALLESİ’NE 5 KİLOMETRE SICAK ASFALT

Kentin dört bir yanında ulaşım seferberliği ilan ettiklerini belirten Başkan Güler, “İlçelerimize verdiğimiz sözleri, belirlenen program dahilinde bir bir yerine getiriyoruz. Bu kapsamda, Gürgentepe ilçemize bağlı Tikenlice Mahallesini Sarpdere üzerinden, Ulubey ilçesine bağlı Ohtamış Mahallesi ve Gölköy ilçesine bağlı Direkli Mahallesiyle birlikte çevredeki mahallelere de bağlayan güzergahta sıcak asfalt çalışmalarını başlattık. Ekiplerimiz en kısa sürede standardı yüksek konforlu bir yolu daha hemşerilerimizin hizmetine sunacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

MAHALLELER BİR BİR ASFALTA KAVUŞUYOR

Gürgentepe ilçesinde bir çok noktada asfalt çalışması yaptıklarını ifade eden Başkan Güler, “ Daha öncede ilçenin nüfus yoğunluğu en fazla olan mahallelerinden Döşek Mahallesi’ni 6.5 kilometre sıcak asfalta kavuşturduk. Yine tarihi İpekyolu güzergahlarından biri olan Akmescit ve Gölköy ilçesine bağlı Direkli bağlantı yolunda 8 kilometre sıcak asfalt çalışması yaptık. Ağızlar Mahallesi’nde ikinci kat emülsiyon asfalt serim işini tamamladık. Işıktepe, Yurtseven, Direkli Kabataş bağlantı yolunda ise emülsiyon asfalt çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Yollarının ilk kez sıcak asfalta kavuşmasından dolayı memnuniyetini ifade eden mahalle sakinleri ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

ORDU’DAN AĞRI’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

ORDU’DAN AĞRI’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU Ağrı Patnos’da görev yapan Ordulu Kübra Öğretmenin minik öğrencileri Ordu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir