BÜYÜKŞEHİRDEN CEZAEVİ YOLUNA SICAK ASFALT

BÜYÜKŞEHİRDEN CEZAEVİ YOLUNA SICAK ASFALT

Ordu Büyükşehir Belediyesi il genelinde yıpranmış ve kalitesi düşük yollarda sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentte eş zamanlı sürdürdüğü asfalt çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Ekipler, cezaevi ile çevre yoluna bağlantı sağlayan ve hat güzergahında bulunan Altınordu ilçesi Kumbaşı Mahallesi Şehit Okan Melikoğlu Caddesi’nde sıcak asfalt çalışması başlattı. Toplam uzunluğu 1700 metre olan yolda çalışmalara devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolu kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunacak.

“YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, hat yolu olan ve cezaevi ile çevre yoluna bağlantı sağlayan cadde de sıcak asfalt çalışması başlatıldığını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Genel Sekreteri Alp, sözlerine şöyle devam etti:

 “Kumbaşı Mahallesi Şehit Okan Melikoğlu Caddesi’nde 1700 metre uzunluğunda sıcak asfalt çalışması başlattık. Bugün bir kilometrenin sıcak karışımını döküyoruz. Hafta sonu itibariyle 1700 metre uzunluğa sahip yolun bir kilometresinde sıcak karışım çalışmaları tamamlanmış olacak. Buranın alt yapısı daha önce yapılmıştı. Alt yapı sonrası alt temel malzemelerde yerleştirildi ve asfalt dökümüne başlandı. Hat yolu olan, çevre yoluna ve cezaevine ulaşan bu yol Ordu’nun kötü bir yoluydu. Vatandaşlarımız bu yoldan çok şikâyetçiydi. Burada başlattığımız asfalt çalışmasıyla bu sorunu ortadan kaldırmış ve yılların sorununu çözmüş olacağız. Çalışmalarımıza kendi ürettiğimiz asfaltımızla ihale süreci gibi konuları beklemeden hızlı bir şekilde devam ediyoruz.”

“YAPILMASI GEREKEN ELZEM YOLLARDAN BİRİYDİ”

Yapılan çalışmalarla yolun konforlu bir yapıya kavuşacağını ifade eden Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, “Kumbaşı Mahallesi Şehit Okan Melikoğlu Caddesi yani Altınordu ile Perşembe ilçesi sınırı olan cadde de sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriliyor. Bu yol gerçekten yapılması gereken elzem yollardan biriydi. Birçok önemli konuma bağlantısı olan bir yol. Çalışmalar bitirildiğinde bu yol konforlu ve ulaşımda kolay bir yer olacak. Başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ÇOK ŞÜKÜR CADDEMİZ ASFALTA KAVUŞUYOR”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve emeği geçenlere teşekkür eden Kumbaşı Mahallesi Muhtarı Nevin Gül, “Çok şükür ki bu caddemiz sıcak asfalta kavuşuyor. Bu yol çok sıkıntılı bir yoldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanına giderek yolumuzun sıkıntılı olduğunu ilettim. Sağ olsun ekiplerine verdiği talimatla sıcak asfalt çalışması başlatıldı. Başkanımıza ve emeği olan herkese mahallem adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kumbaşı Mahallesi sakinleri yıllardır asfaltlanmasını bekledikleri cadde de başlatılan çalışmalar için memnuniyetlerini dile getirerek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir