BÜYÜKŞEHİRDEN ÜRETİCİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİRDEN ÜRETİCİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

FINDIK ÜRETİMİNDE VERİMİ ARTTIRACAK BİLGİLER BİR TELEFON KADAR YAKIN

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in “Düşünen Üreten Yarışan Ordu” vizyonu doğrultusunda kurulan tarım şirketi ORTAR A.Ş. yürüttüğü Fındık Verimliliği Projesi’nin (FINVER) stratejisi doğrultusunda edindiği tecrübeyle, fındık bahçesi sahiplerine ücretsiz danışmanlık hizmeti verecek. Üreticiler merak ettikleri tüm konuları hafta içi her gün 08.00-17.00 saatleri arasında 0 542 150 04 52 numaralı hattı arayarak öğrenebilecek.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile gıda ve tarım sektöründe Türkiye’nin en fazla ihracat payına sahip olan fındık ürününde verimliliği artırmak için başlatılan FINVER projesi başarıyla sürüyor. Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği ve iştirak şirketi ORTAR A.Ş.nin yürüttüğü FINVER Projesi, bir yandan miras yoluyla bölünen bir yandan da Ordu ili dışında yaşayanların geride bıraktığı bahçeleri, kiralama yöntemiyle ekonomiye kazandırıyor.

FINDIK ÜRETİMİNDE TÜM DETAYLAR ANLATILACAK

ORTAR A.Ş. her geçen gün yoğun ilgi gören ve büyümeye devam eden FINVER projesini daha geniş alanlara yaymak ve edinilen tecrübeleri paylaşmak için ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye başlayacak. Fındık bahçelerinde verimliliği artırmak isteyen bahçe sahipleri dikim öncesi toprak hazırlığı, toprak numunesi alımı, toprak analizi sonucunun değerlendirmesi, fidan seçimi ve bahçe tesisi, gübre, kireç ve ilaç uygulamaları, budama, sürgün temizleme, hasat, harman ve depolama ile fındık altı otu yetiştiriciliği konuları hakkında ORTAR A.Ş.nin ücretsiz danışmanlığından yararlanabilecek.

08.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA HİZMET VERECEK

Fındık bahçesi sahipleri hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 0 542 150 04 52 numaralı hattı arayarak ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilecek.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU

AYBASTI FESTİVALLE COŞTU AYBASTI PERŞEMBE YAYLASINDA BU YIL 916.SI DÜZENLENEN ORDULU MUSTAFA PEHLİVAN YAĞLI GÜREŞ …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir