ÇAYBAŞI VE TEKKİRAZ’IN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ÇAYBAŞI VE TEKKİRAZ’IN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

OSKİ, ÇALIŞMALARINA TAM GAZ DEVAM EDİYOR

19 ilçede çalışmalarını ara vermeden sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), hayata geçirdiği kalıcı yatırımlarla içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor. Bu kapsamda ekipler, Ünye ilçesi Tekkiraz Mahallesi ve Çaybaşı ilçe merkezi arasındaki 3 bin 200 metrelik içme suyu hattını sil baştan yeniliyor.

Büyükşehir Belediyesi içme suyu şebekelerindeki sorunların giderilmesi, vatandaşa temiz ve kesintisiz içme suyu sağlanması için il genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. OSKİ ekiplerince vatandaşların içme suyunda mağduriyet yaşamamaları için program dâhilinde yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

OSKİ ekipleri tarafından Çaybaşı ilçe merkezi ve Ünye Tekkiraz Mahallesi Sırma Mevkii arasında içme suyu sağlayan ve kullanım ömrünü tamamlamış 3 bin 200 metrelik hatta yenileme çalışması başlatıldı. Geçtiğimiz günlerde başlatılan çalışmalarda şu ana kadar 2 bin 400 metrelik bölüm tamamlanırken, 1 adet 100 mlük içme suyu deposunun inşası ise devam ediyor.

GENEL MÜDÜR MURAT US: “İÇME SUYU YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Çalışmaları yerinde takip eden OSKİ Genel Müdürü Murat Us, 19 ilçede vatandaşların temiz ve kaliteli suya kavuşmaları için tüm ekibin gece-gündüz çalışma yürüttüğünü söyledi.

Genel Müdür Murat Us, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile ilçelerimizde yatırım çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Bu kapsamda geçmiş yıllarda yapılmış ancak kullanım ömrünü doldurmuş olan Ünye Tekkiraz Mahallesi ve Çaybaşı ilçe merkezi arasındaki mevcut içme suyu hattını sil baştan yenileme çalışmasına başlamıştık. Toplam 3 bin 200 metre uzunluğundaki hatta şu ana kadar 2 bin 400 metrelik bölümü tamamladık. Sık sık arızaların yaşandığı ve vatandaşlarımızın mağdur olmasına neden olan bu hattı kısa süre içinde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Ayrıca yapılan bu hat ile Tekkiraz Mahallesi içme suyu arıtma tesisinden Çaybaşı ilçe merkezine içme suyu iletimi sağlanmış olacak. Çaybaşı ilçe merkezi mevcut terfili hattı yerine cazibile sistem ile içme suyu iletilmiş olacak. Bu çalışmanın ardından mevcut terfili sistem alternatif hat olarak kullanılacak. Bu çalışma haricinde bu bölgeye 1 adet 100 m3’lük içme suyu deposunun inşasına da başladık. Bu çalışmayı da kısa sürede tamamlayacağız.”

Öte yandan çalışmaların sürdüğü noktada inceleme yapan OSKİ Genel Müdürü Murat Us ve OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Doğangün Çiflik teknik ekipten çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR BİN YILLIK FESTİVALDE HEYECAN ZİRVE YAPACAK ORDU GÜREŞE DOYACAK Bin yıllık geçmişi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir