https://www.unyegundemhaber.com/

Devletimiz ve Milletimiz İşbirliğiyle 2112 Evladımızın Gönülleri Yapıldı

Devletimiz ve Milletimiz İşbirliğiyle 2112 Evladımızın Gönülleri Yapıldı  

Vali Tuncay Sonel, il genelinde tespit ettirdiği 2 bin 112 çocuğu sevindirdiği sosyal sorumluluk projesine destek veren ve katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Daha önceki görev yerlerinde de uyguladığı sosyal projelerle yetim ve öksüz çocuklara ulaşarak, onların isteklerini yerine getiren Vali Sonel, Ordu Valiliği görevine başladığı 21 Haziran 2020 tarihinden itibaren şehit aileleri, gaziler, yetim ve öksüz çocuklar, engeli olan vatandaşlar, hasta, yaşlı ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan aileleri evlerinde ziyaret ederek, hem gönüllerini alıyor, hem de isteklerini dinleyerek onlara yardımcı olmaya devam ediyor. 

Ordu genelinde tespit ettirdiği 2 bin 112 yetim ve öksüz çocuğa birer mektup gönderen Vali Tuncay Sonel, mektubunun sonuna ‘eğer annen ya da baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin, annenden veya babandan isteyeceğin şey ne olurdu? Bunu da bana yazarsan çok memnun olacağım’ diye yazarak, çocuklardan isteklerini öğrendi.

 Mektupları okurken, kendisinden bilgisayar, bisiklet, telefon, tablet, yavru köpek gibi birçok talepte bulunan yetim ve öksüz çocukların tüm isteklerini anında yerine getiren Vali Sonel, hazırlanan hediye paketlerini bizzat kendisi çocukların evlerine götürerek, onların yüzlerindeki mutluluğu ve sevinci birlikte yaşadı. 

Çocuklardan gelen istekler karşısında çok duygulandığını söyleyen Vali Tuncay Sonel, ”940 evladımıza tablet, 81 evladımıza bilgisayar, 40 evladımıza telefon, 103 evladımıza bisiklet, 3 evladımıza televizyon, 1 evladımıza oyuncu monitörü, 8 evladımıza taraftarı oldukları takımların forma, eşofman ve spor ayakkabısı, 39 evladımızın Kapadokya, BKM ‘Güldür Güldür Show’ gibi gezi ve programlara katılma talepleri, 8 çocuğumuza müzik aleti, mikrofon, 68 evladımıza oyuncak ve paten, 3 evladımıza akülü araba, 1 evladımıza tekerlekli sandalye, 10 evladımıza alışveriş kartı, 87 evladımıza nakdi yardım, 5 evladımıza internet ve servis desteği, 16 evladımıza kurs alma desteği, 3 evladımıza playstation 4 oyunu, 21 evladımıza burs, 1 evladımıza Trier cinsi köpek, 1 evladımıza British Shorthair cinsi kedi,1 evladımıza papağan, 17 evladımıza kitap seti, 40 evladımıza genç odası takımı, 9 evladımıza salon takımı (oturma grubu), 9 evladımıza çalışma masası takımı, 6 evladımıza bluetoothlu kulaklık ve saat, 2 evladımıza anneleri için istedikleri çamaşır makinesi, 3 evladımıza anneleri için istedikleri bulaşık makinesi, 2 evladımıza fotoğraf makinesi, 177 evladımza kıyafet takımı, 407 evladımıza da muhtelif armağanlar olmak üzere yetim ve öksüz evlatlarımızın mektuplarında bizlerden talep ettiği isteklerini Büyükşehir Belediye Başkanımız, kaymakamlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, kamu kurumlarımız, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları personelimiz, arkadaşlarımız, öğretmenlerimiz ve hayırsever iş insanlarımızın katkılarıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bundan dolayı da çok mutluyuz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diyerek, yetim ve öksüz çocukların isteklerinin yerine getirilmesinde katkıda bulunanlara ‘Teşekkür Belgesi’ takdim etti. 

 “19 ilçemizde kaymakamlarımız ve görevli arkadaşlarımızla birlikte yetim ve öksüz evlatlarımızın evlerine giderek, onları da rencide etmeyecek şekilde isteklerini yerine getirdik” diyen Vali Tuncay Sonel, mektupta iletilen tüm taleplerin yerine getirildiğini, aynı anda yetim ve öksüz çocukların isteklerini yerine getirirken oturdukları evleri de inceleyip başka nelere ihtiyaçları olduğunu yerinde tespit etme imkanı da bulduklarını ve devletimizin şefkatini, sıcaklığını ve güleryüzünü her daim onlara gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir