DOKAP’DAN BÜYÜKŞEHİR’E YATIRIM DESTEĞİ

DOKAP’DAN BÜYÜKŞEHİR’E YATIRIM DESTEĞİ

BAŞKAN GÜLER: “DESTEK ALAN PROJELER ORDU’NUN DEĞERİNE DEĞER KATACAK”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin ve beraberindekileri ağırladı. Gerçekleştirilen ziyarette Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından DOKAP 2022 Yatırım programına sunulan ve destek alan projelerin protokolünü imzaladıklarını belirten Başkan Güler, destek alan projelerle Ordu’nun değerine değer katılacağını söyledi.

DOKAP’nın Ordu’da 2022 yılında 2 projeye destek verdiğini sözlerine ekleyen Başkan Güler, Seracılıkta Işık Teknolojisiyle Verimli Üretim Modeli Projesi ve Çambaşı Turnalık Yaylası Aydınlatma ve Ablaktaş Mevki Seyir Terası ve Yürüyüş Rotası Projesi’nde çalışmaların kısa süre içinde başlayacağının altını çizdi.

“SERACILIKTA IŞIK TEKNOLOJİSİYLE VERİMLİ ÜRETİM MODELİ PROJESİ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve DOKAP’a sunulan “Seracılıkta Işık Teknolojisiyle Verimli Üretim Modeli Projesi” ile üretimin artacağının altını çizen Başkan Güler, “Proje kapsamında 200 metrekare kapalı alanda gerçekleştirilecek atölye kurulumu için gerekli malzeme donanım ve teçhizat alımı yapılacak. Kurulacak olan yapay ışık üretim atölyesinde aylık 200 adet yapay ışık üretimi gerçekleştirilecek. Talep olması halimde kapasite 1000 adet ve üzerine çıkabilecek” dedi.

“ÇAMBAŞI TURNALIK YAYLASI AYDINLATMA VE ABLAKTAŞ MEVKİ SEYİR TERASI VE YÜRÜYÜŞ ROTASI PROJESİ”

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının verdiği  bir diğer projenin Çambaşı Turnalık Yaylası Aydınlatma ve Ablaktaş Mevki Seyir Terası ve Yürüyüş Rotası Projesi olduğunu belirten Başkan Güler, “İki kısımdan oluşan bu projenin birinci kısmında yürüyüş rotası oluşturulacak. Rota, Çambaşı Yaylası Ablaktaşı mevkinden başlayıp ormanlık alan içinden 8 km’lik güzergahta uygulanacak. Gerce Şelalesi ve Gerce Obasından geçerek, Ordu-Çambaşı yolunda son bulacak. Rota boyunca tüm alt ve üst yapı çalışmaları da yenilenecek. İkinci kısımda ise Çambaşı ve Turnalık Yayla merkezinin yöresel mimariye uygun modern aydınlatma sistemiyle gece aydınlatması sağlanacak” diye konuştu.

Projelerin kısa süre içinde başlayacağının altını çize Başkan Güler, yapılacak çalışmaların Ordu’nun değerine değer katacağını belirtti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir