En Çok SGK Primi Ödeyen İşverenler Ödüllendirildi

En Çok SGK Primi Ödeyen İşverenler Ödüllendirildi

Vali Tuncay Sonel, Sosyal Güvenlik haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen ödül törenine katıldı.

 İl Sosyal Güvenlik Kurumu Konferans Salonunda, Sosyal Güvenlik Haftası kutlama programı kapsamında gerçekleştirilen en yüksek prim ödeyen, en çok sigortalı çalıştıran, en yüksek kadın ve engelli istihdamı sağlayan işverenlere teşekkür belgesi takdim töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Ordu’muz, 19 ilçesiyle, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonuyla, yurt içindeki ve yurt dışındaki değerleriyle kocaman bir ailedir” dedi.

“Bir vatandaşımıza dahi iş veren kim olursa olsun hepsi bizim başımızın tacıdır” diyen Vali Sonel, “Aramızda çok kıymetli iş insanlarımız bulunuyor. Yüksek prim ödeyen, iş ve aş veren, kadın ve engelli istihdamında güzel işler yapan, hatta ve hatta iş ve aş vermenin yanında yetim ve öksüzlere, engeli olan vatandaşlarımıza, şehit ailelerimize ve kahraman gazilerimize vermiş oldukları desteklerle, her daim sosyal projelerde yanımızda olan çok kıymetli dostlarımız var. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun onlardan. İşverenden, aş verenden, işini düzgün yapandan, memleket sevdalısından, memleket sevdalısı çalışmakla olur. İş vereceksin, yardımcı olacaksın, ekonomik yönden güçlü olacaksın ki yöre kalkınacak, ülke kalkınacak. Nasıl ki, kahraman güvenlik güçlerimiz yurt içinde ve yurt dışında teröristle mücadelede son yıllarda başarılar ve destanlar yazdıysa, bizim de iş insanlarımız hem yurt içinde, hem yurt dışında çok güzel ve ciddi işler yapıyorlar. Burada hem Ordu’muzdan, hem Ordu dışından artık fahri Ordulu olan çok kıymetli iş insanlarımız, hanımefendiler ve beyefendiler var. Ben hepsini tebrik ediyor, hayırlı, bereketli kazançlar diliyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin” şeklinde konuştu.

 İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Yaşar Günay ise konuşmasında, “Her yıl düzenli olarak sunduğumuz teşekkür belgesi takdim programında özelikle ilimiz, Türkiye ortalamasının kayıt dışı istihdamına göre kıyasladığımızda çok altında bir il. Biz bununla, aslında kıymetli işverenlerimizle gurur duyuyoruz. İlimizdeki istihdam verileri Türkiye ortalamasına göre kıyasladığımızda Türkiye ölçeğinde çok iyi bir noktadayız. Burada en büyük pay kıymetli işverenlerimizindir”dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. En yüksek prim ödeyen, en çok sigortalı çalıştıran, en yüksek kadın ve engelli istihdamı sağlayan işverenlerden Çamsan A.Ş, Oski, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş, CLS Tekstil, Sagra Grup Gıda Üretim ve Ticaret A.Ş, Gürsoy A.Ş, Altaş Gıda, Teks.Paz.Tic.A.Ş, Atos Müşteri Hzimetleri A.Ş, Or-Gİ İletişim ve Tekstil San. Tic.AŞ, TYH Uluslararası Tekstil Paz. San.Tic.AŞ, Pozitif Çağrı Merkezi, Assist Rehberlik ve Müşteri Hiz.A.Ş, Bim Birleşik Mağazalar A.Ş, Yeni Mağazacılık A.Ş, Şok Marketler Tic.A.Ş, Ahes İnş. Tic. ve San.A,Ş, Misek İnş.A.Ş, Erateks Tekstil A,Ş, Maydenim Tekstil San ve Dış Ticaret A.Ş, Kuzey Kafkas Giyim Sanayi Tic.Ltd.Şti, SLN Tekstil ve Moda San.Tic.A,Ş, Fatsa Ekip Tekstil İnş.San.Tic,Ltd, Tera Giyim San.A,Ş, Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş,’ye Vali Tuncay Sonel, İl Jandarma Komutanı Albay Numan Öksüz,İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Oski Genel Müdürü Murat Us Tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. 

Vali Tuncay Sonel, yaptıkları yatırımlarla, ticari faaliyetlerle Ordu ekonomisine yön veren, önemli ölçüde istihdam ve katma değer sağlayan sanayici ve işadamlarına Valilik olarak her zaman destek verdiklerini ve yanlarında olduklarının altını çizerek, Ordu’nun her alanda gelişmesi ve kalkınması yönünde büyük bir çaba ve gayret gösterdiklerini ifade etti ve tüm işverenlere ayrı ayrı teşekkür etti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği yatırımlarla yolların altını da üstünü de …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir