Hayırsever Erçal Ailesinden Eğitime Destek

Kumrulu hayırsever Erçal ailesi, Kumru Atatürk Ortaokulu’na 100 kişilik konferans salonu yaptıracak.
Kumru Atatürk Ortaokulu’na yapılacak 100 kişilik konferans salonu için Valilik makamında protokol imzalandı. 


Protokol imza töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın ve hayırseverlerimizin desteğiyle son 2,5 yılda 57 okul, 790 dersliğe ulaşıldı. Okul binalarının yanında okul güçlendirmeleri yapıldı, kütüphaneler, spor salonları ilimize kazandırıldı. Kumru ilçemizden ve Ordu’muzun değerlerinden Erçal ailesinden iş insanımız Burhan Erçal bey de Kumru ilçemizdeki bir okulumuza 100 kişilik konferans salonu yapacaklar. Allah razı olsun kendilerinden.  Allah böyle hayırsever iş insanlarımızın sayısını artırsın” şeklinde konuştu. 
100 kişilik konferans salonunun protokol imza töreninde konuşan hayırsever iş insanı Burhan Erçal, “Kumru, bizim doğup büyüdüğümüz, ticari hayata başladığımız ilçedir. Doğup, büyüdüğümüz ilçemize imkânlarımız ölçüsünde hayır hasenat yapmaya çalışıyoruz. Daha önce bir 24 derslikli bir lise, cami ve imam evi yaptırmıştık. Şimdi de Kumru Atatürk Ortaokulu’na konferans salonu yaptıracağız. Bu hayırlı hizmete vesile olduğu için Sayın Valime teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Konuşmaların ardından, Kumru Atatürk Ortaokulu’na yapılacak 100 kişilik konferans salonunun protokolü, Vali Tuncay Sonel, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve hayırsever Erçal ailesi adına Erçallar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Erçal arasında imzalandı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir