İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı İle Kaymakamlar Toplantısı Mesudiye’de Yapıldı

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı İle Kaymakamlar Toplantısı Mesudiye’de Yapıldı

İl’in genel güvenlik, asayiş ve trafik durumunun değerlendirildiği ‘İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı ile İlçelerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, yatırımlarını ve projelerini değerlendirmek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan ‘Kaymakamlar Toplantısı’, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında Mesudiye İlçemizde gerçekleştirildi.

Vali Tuncay Sonel, toplantı öncesi ziyaret ve temaslarda bulundu. İlk olarak Mesudiye Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Sonel, Kaymakam Oğuzhan Aksoy’dan ilçenin genel durumu, sorun ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı. 

Mesudiye Kaymakamlığı ziyareti sonrasında Ağustos ayı İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı ile Kaymakamlar Toplantısı, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında Mesudiye Meslek Yüksek Okulunda gerçekleştirdi.

Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Kaymakamları, Altınordu Kaymakam Refiki Murathan Cebeci, Fatsa Kaymakam Refiki Süleyman Arat, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Numan Öksüz, İl Emniyet Müdür Vekili Cenk Akgün, Sahil Güvenlik Fatsa 97. Bot Komutanı Üsteğmen Semih Gümrükçü, İl Göç İdaresi Müdürü Abdulkadir Katırcıoğlu ile emniyet ve jandarma yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantıda, uyuşturucu ile mücadele kapsamında ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirildi. 

Vali Tuncay Sonel, İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde yapılan “EN İYİ NARKOTİK POLİSİ: ANNE”, “UYUMA”, “KADES” gibi uygulamalar konusunda vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde bilgilendirilmesini istedi. 

Vali Sonel, trafikle ilgili de İçişleri Bakanlığımızca başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Bi Hareketine Bakar Hayat” kampanyalarına yönelik çalışmalara, yaz mevsimi dolayısıyla trafik yoğunluğunun arttığı bugünlerde ağırlık verilmesini istedi.

Toplantıda, iç sularda ve denizde boğulma olaylarının önüne geçilebilmesi için vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirmenin yapılmasını ve daha hassas olunması gerektiğini ifade etti.

Toplantı sonrasında Mesudiye Belediye Başkanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Belediye Başkanı İsa Gül’den belediyenin ilçedeki hizmetleri, çalışmaları, projeleri hakkında bilgiler aldı. 

Ağustos ayı İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı ile Kaymakamlar Toplantısının ardından ilçe merkezindeki esnafları ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnafların hal ve hatırlarını sorarak bir süre sohbet etti, park ve caddede karşılaştığı vatandaşlarla hasbihalde bulundu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir