JANDARMA GENEL KOMUTANI ORGENERAL ARİF ÇETİN, ORDU’YA GELDİ

Ordu’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere bölgemizde bulunan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Ordu Valiliğini de ziyaret etti. 

Ordu Valiliğine gelişinde Vali Tuncay Sonel tarafından karşılanan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra beraberinde Jandarma Genel Komutanlığı MEBS Başkanı Tümgeneral Engin Çırakoğlu, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir ve İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir ile birlikte Valilik Makamına geçti. 

 Burada Vali Tuncay Sonel ile bir süre sohbet eden Orgeneral Çetin, Ordu’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Huzur şehri Ordu, hakikaten ülkemizin medarı iftiharı. Bereketiyle, çalışkan insanlarıyla, güzellikleriyle Ordu’yu seviyoruz. Ordu’yu bu nedenle her gelişimde özlüyorum” diye konuştu. 

Vali Tuncay Sonel ise Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İlimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Biz de sizleri seviyoruz. Hem çok kıymetli komutanımız ve kıymetli bir dostumuzsunuz.Allah razı olsun, sizleri, heyetinizi burada görmek son derece mutlu etti bizleri. İyi ki varsınız. Sizlerin nezdinde tüm Jandarma teşkilatımıza, kahramanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali Tuncay Sonel ve beraberindeki heyetle birlikte Karacaömer Mahallesinde ikamet eden Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zeki İnan’ın ailesini ziyaret etti.

Bir 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zeki İnan’ın annesi Fatma ile babası Hilmi İnan’a başsağlığı dileyen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, şehit ailesi ile bir süre sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zeki İnan’ın ailesini ziyaret ettikten sonra Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesini  ziyaret etti. 

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Burada Dernek Başkan Yardımcısı Recep Evli ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, dernek anı defterini imzalayarak, şehit aileleri ile bir süre sohbet etti.  Orgeneral Arif Çetin burada şehit ailelerine başsağlığı dileklerini ileterek “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, devletimizin tüm kurum ve kuruluşları emrinize amadedir. Bir isteğiniz, bir arzunuz olursa hemen derhal, Sayın Valim, Bölge Komutanım, bizler yerine getirmeye çalışacağız.

Bir 4 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Sizleri seviyoruz. Allah sizleri var etsin” diye konuştu.   “Bayrağımız ve ülkemiz için hepimizin canı feda olsun” Orgeneral Çetin konuşmasının devamında, aziz şehitlerimiz sayesinde, yüce Türk Milletinin şanlı bayrağının göklerde dalgalandığını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı:

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

“Şanlı bayrağımız için hepimizin canı, kanı bu ülke için, bu millet için, bu devlet için helal olsun, armağan olsun, feda olsun. Bizim de canımız, kanımız kahraman şehitlerimizin yolunda, yüce milletimizin ebediyete kadar yaşaması, şanlı bayrağımızın ebediyete kadar dalgalanması için canımız, kanımız şu al bayrağa helal olsun. Onlar sayesinde nefes alıyoruz, onlar sayesinde ayaktayız.

Bir 2 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar, eşarp ve açık hava görseli olabilir

Allah sizleri var etsin, Allah hepimizi, milletimizi şehirlerimizin karşısında mahçup etmesin, sizlere karşı Allah bizleri mahçup etmesin” diyerek sözlerini tamamladı.  Ziyaretlerin ardından Ordu İl Jandarma Komutanlığına geçen ve burada denetimlerde bulunan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Ordu İl jandarma Komutanı Albay Gazi Demir’den kurum brifingi aldı.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

BAŞKAN GÜLER’İN TURİZM YATIRIMLARI SÜRÜYOR

BAŞKAN GÜLER’İN TURİZM YATIRIMLARI SÜRÜYOR PERŞEMBE YAYLASI’NIN CAZİBESİ ARTIYOR Ordu’da her yıl binlerce yerli ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir