https://www.unyegundemhaber.com/

KADİR İNANIR TABURCU OLDU

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde beyin kanaması sonucu 22 gündür tedavi gören oyuncu Kadir İnanır, bugün taburcu oldu. İnanır, hastaneden ayrılırken, kendisiyle ilgilenen bütün sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Yeşilçam’ın usta oyuncularından Kadir İnanır, 20 Kasım’da Muğla’nın Ortaca ilçesinde aniden rahatsızlanınca ambulansla Denizli’de Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne getirildi. Acil serviste yapılan tahlil ve tetkikler sonucu İnanır’ın beyin damarında pıhtı attığı tespit edilip, yoğun bakıma alındı. Bir süre yoğun bakımda tutulan ve bilinci yerinde olan İnanır, daha sonra nöroloji servisinde özel odaya alındı. Kendisi için oluşturulan ve alanlarında uzman olan 6 kişilik doktor ekibi, İnanır’ın anbean tetkiklerini ve kontrollerini yaptı. Doktorlar, sürekli takip ettikleri İnanır’ın ertesi gün aniden gelişen beyin kanaması geçirdiğini tespit edip, ameliyata aldı. Başarılı geçen ameliyat sonrası İnanır, yoğun bakım servisine alındı. Uyutulan İnanır, 22 Kasım’da  uyandırıldı. Bilinci yerinde olan ve solunum cihazından ayrılan İnanır, tedbir amacıyla bir süre daha yoğun bakım ünitesinde tutuldu.

Sağlık durumu iyiye giden İnanır, özel odaya alındı ancak yakın takibe devam edildi. Fizyoterapi gören İnanır’a yürüme egzersizleri de yaptırıldı. İnanır, bugün saat 14.30’da tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Kendisiyle ilgilenen doktorlar ve sağlık çalışanlarına teşekkür eden İnanır’ın Muğla’nın Dalaman ilçesindeki evine gittiği öğrenildi. Kadir İnanır’ı sağlıklı şekilde taburcu etmekten dolayı mutlu olduklarını belirten Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ise sürecin doktorları tarafından takip edileceğini söyledi.

DHA

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir