MANYETİK KUM GECE FUTBOL TURNUVASI’NDA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

MANYETİK KUM GECE FUTBOL TURNUVASI’NDA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Ünye Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel Manyetik Kum Futbol Turnuvası’nda final müsabakası yapılırken dereceye giren takımlara kupaları ve madalyaları verildi. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ederken, dereceye giren takımları tebrik etti.

Dünya’da ikinci, Türkiye’de tek olma özelliği taşıyan ve geleneksel olarak yıllardır gerçekleştirilen Manyetik Kum Gece Futbol Turnuvası’nda final yapıldı. Ünye Belediyesi tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında gerçekleştirilen Manyetik Kum Gece Futbol Turnuvası bu yıl Büyükler, Kulüpler ve Kadınlar kategorisinde gerçekleştirildi. 30 Haziran 2022 Perşembe günü başlayan turnuva 23 Temmuz Cumartesi günü oynanan Final müsabakası ile sona erdi.

Turnuvanın finalinde Nuriye Mahallesi ile Yeni 11 Ateş takımları karşı karşıya geldi. Çok sayıda vatandaş turnuvayı takip ederken özellikle kadın ve çocuklar da turnuvaya büyük ilgi gösterdi.

Manyetik Kum üstünde gerçekleştirilen maçı Eski profesyonel hakem – Ordu ASKF Genel Başkanı Metin Kır yönetti. Maç 3-1 Nuriye Mahallesi takımının üstünlüğüyle sona erdi.

Maç sonrası turnuvada dereceye girenlere ödülleri Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Samsun Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Fahri Gülay, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Avni Aktürk, Ünye 1957 Spor Başkanı Osman Karayiğit, Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Gürel ve Ali Kemal Mehel tarafından takdim edildi.

“Turnuvaya İlginin Yüksek Olduğuna Şahit Olduk”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı törende yaptığı konuşmada, “Kum futbol turnuvamız 1960’lı yıllar öncesine dayanıyor. O günden bu güne kesintisiz her yıl düzenleniyor. Bu turnuvanın Dünya’da Brezilya’da, Türkiye’de ise Ünye’de yapıldığını biliyoruz. Turnuvaya ilginin de yüksek olduğuna şahit olduk. Katılan tüm takımlara teşekkür ederken dereceye giren takımlarımızı da kutluyorum. Allah seneye burada hep birlikte yine turnuva düzenlemeyi, katılmayı ve izlemeyi hepimize nasip etsin diyorum. Herkese katılımları için teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvada dereceye giren takımlar şöyle;

BÜYÜKLER     

1-Nuriye Mahallesi

2-Yeni 11 Ateş

3-Pehlivanlar İnşaat

En Centilmen Takım: GNY Gayri Menkul

KULÜPLER                 

1- Fatsa Belediyespor

2- Fatsa Yaşamspor               

3- Fatsa Yalıköy                     

En Centilmen Takım: Ünye Kartalspor

Kadın Futbol grubunda Ordu Rusumat Kadın Futbol Takımı birinci oldu.

En Centilmen Futbolcular: Bünyamin Çelik, Muhammet Talha Çat, Abdullah Çiçek.

Törende ayrıca 10 yıldır turnuvaya kesintisiz katılan Köroğlu Kuyumculuk ve Sarah Moda Evi takımlarına özel kupa verildi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

BİRBEN’in Eşsiz Eserleri Sanat Tutkunlarıyla Buluştu

Gülay Birben Resim Sergisi’nin açılışı gerçekleşti. Ressam Gülay Birben’in büyüleyici resim sergisi, bugün Ünye Yalı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir