ORDU’DA 19 MAYIS COŞKUSU

19 MAYIS GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ’NE YOĞUN İLGİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlediği “19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü” renkli görüntülere sahne oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Ordu’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda bir program düzenleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs coşkusunu “19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü” ile taçlandırdı. Gerçekleştirilen yürüyüşe Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra protokol üyeleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DEV TÜRK BAYRAĞI EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜLER

Altınordu rıhtımdan başlayan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının öncülük ettiği yürüyüşte dev Türk bayrağı taşındı. Rıhtım boyunca devam eden kortej, Süleymen Felek ve Sırrı Paşa Caddeleri üzerinden geçerek Ordu Büyükşehir Belediyesi önüne ulaştı. Korteje Büyükşehir Belediyesi’nin kano sporcuları da denizden eşlik etti.

COŞKU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNE TAŞINDI

Büyükşehir Belediyesi önünde folklor gösterileri ile start alan program, Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularının gösterileriyle devam ederken Kent Orkestrası konseri ile zirveye taşındı. Programa katılan sporcular ve vatandaşlar bayraklar eşliğinde hep bir ağızdan Gençlik Marşı’nın söyledi.

BAŞKAN GÜLER: “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ, GÖZÜMÜZ ARKADAKA KALMAYACAK”

Düzenlenen etkinlikte konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, gençlere seslendi.

Gençlere hitaben ‘Sizler bizim geleceğimizsiniz’ diye Başkan Güler, şunları kaydetti:

“Bugün Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Bu bayramı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk siz gençlere hediye etti. Bizlerde sizlerle birlikte bugünü coşkuyla kutluyoruz. Geleceğimiz sizsiniz. Siz hem bizim geleceğimiz hem de gururumuzsunuz. Enerjinizle bize gösterdiniz ki gözümüz arkada kalmayacak. Sizleri çok çok seviyoruz. Sporunuzla, ahlaki duruşunuzla, vatanseverliliğinizle, çalışkanlığınızla geleceğimizsiniz. Ordu’muz sizlerle çok güzel bir geleceğe hazırlanıyor. Sadece Ordu’muz değil bölgemiz ve Türkiye’mizde hazırlanıyor. Siz dünyaya ümit vaad eden bir gençliksiniz”

ŞAMPİYONALARDA DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gerçekleştirilen program çeşitli branşlarda katıldıkları yarışmalarda dereceye giren Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Sporcularına Başkan Güler tarafından başarı belgesi verilmesinin ardından sona erdi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir