ORDU’DA 356 GIDA İŞLETMESİNE CEZA KESİLDİ

Ordu’da 13 yılda Tarım ve Orman il Müdürlüğü’ne yapılan şikayetlerden sonra 4 bin 304 gıda işletmelerine yönelik denetimlerde 356 işletmeye cezai işlemin uygulandığı öğrenildi.

Gıda ile ilgili her türlü şikâyetin tüm Türkiye’den ulaşılarak değerlendirilmesinin sağlandığı ‘‘ALO 174 Gıda Hattı” uygulaması Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 14 Şubat 2009 tarihinden itibaren başlatılmıştı.

Başlatıldığı tarihten bu yana Alo 174 Gıda Hattı; siz değerli ve bilinçli tüketiciler tarafından etkin bir biçimde kullanılarak güvenilir gıdaya ulaşılması yolundaki adımlarda çok yararlı olmuştur.

Ordu’da da geçen 13 yıl içerisinde; Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından gerek 174’ü arayarak, gerek de 0501 174 0174 numaralı iletişim hattı üzerinden çağrı merkezine bildirebilmek suretiyle 4.304 adet şikayet başvurusu yapıldı.

Yapılan şikâyetler, İl ve İlçe Müdürlüklerindeki Gıda Kontrol Görevlilerince en kısa zamanda sonuçlandırılmaktadır. Yapılan resmi kontrollerde tespit edilen uygunsuzluklar nedeniyle, 356 işletmeye 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununa göre idari yaptırım uygulandı.

Ordu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü açıklamasında, “Tüketicilerimizin güvenilir gıdaya erişimini temin etmek, tarladan sofraya gıdanın her adımını kontrol altında tutmak ve güvenilir gıdayı sunmak amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz.” denildi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR

KUMRU ŞEHİR MERKEZİ ASFALTA HAZIRLANIYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği yatırımlarla yolların altını da üstünü de …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir