ORMEK KURSİYERLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

ORMEK KURSİYERLERİ HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

İŞARET DİLİ KURSİYERLERİ ELLERİNİ KONUŞTURDU 

FATSA ORMEK YIL SONU ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları Fatsa Kurs Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler, yıl sonu gösterisinde hünerlerini sergiledi. Birçok gruptaki müzik kursları ile Türk İşaret Dili ve Uygulamalı Tiyatro kursiyerleri hazırladıkları etkinliklerle özel bir programa imza attı.

ORMEK vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Toplumun her kesimine yönelik eğitimler veren ORMEK, açtığı kurslarla vatandaşlara meslek ve sanat eğitimi imkânı sunarken birçok alanda da kendilerini geliştirmelerine rehberlik ediyor.

ÖĞRENDİKLERİNİ PEKİŞTİRDİLER

Birçok grupta eğitimler veren ORMEK’lerde yıl sonu etkinlikleri ile hem kursiyerler hem de eğitmenler başarılı çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ardından yıl sonu etkinliklerini sürdüren Fatsa ORMEK Kurs Merkezi kursiyerleri bir yıl boyunca aldıkları eğitimler sonucunda gösteri gerçekleştirdi.

İŞARET DİLİ KURSİYERLERİ ELLERİNİ KONUŞTURDU 

Fatsa Kültür Sarayı’nda düzenlenen etkinlikler birçok grupta müzik eğitim alan kursiyerlerin konseri ile başladı. Müzik gruplarının ardından sahneye küçük yaştaki Türk İşaret Dili kursiyerleri çıktı. ‘Konuşan Eller’ adlı gösteride işaret dili kursiyerleri birçok müziği işaret diliyle anlattı.

TİYATRO GURUBU İKİ OYUN SAHNELEDİ

Etkinliklerin son bölümünde ise Uygulamalı Tiyatro kursiyerleri hünerlerini sergiledi. Bu kapsamda küçük yaş gruplarının sahnelediği ‘Ormanı Koruyan Hayvanlar’ adlı oyun ile yetişkinlerin oynadığı ‘Düğün’ oyunu izleyicilerin beğenisini kazandı.

Yoğun katılımla gerçekleşen etkinliklerde hem misafirler hem de kursiyerler unutulmaz anlar yaşadı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir