OSKİ ÇATALPINAR’DA

OSKİ ÇATALPINAR’DA

KIRAN MAHALLESİ’NİN HAYALİ GERÇEK OLDU!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), eskiyen ve kullanım ömrünü tamamlayarak sık sık arızlara neden olan içme suyu hatlarında yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

OSKİ, Ordu’nun tamamında çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. Özellikle içme suyu konusunda önemli projeleri hayata geçiren OSKİ, suyun daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde kullanabilmesi için mevcut hatların bakımı ve yenilenmesine ayrı bir önem veriyor.

Bu kapsamda Çatalpınar ilçesi Kıran Mahallesi’nde içme suyu hatlarını sil baştan yenileme çalışması başlatan OSKİ, toplam 6 bin 791 metrelik içme suyu hattını modern bir yapıya kavuşturuyor. Başkan Güler’in talimatları ile başlayan çalışmalarda şu ana kadar 2 bin 300 metrelik hat tamamlandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ESKİYEN HATLARI SİL BAŞTAN YENİLİYORUZ”

Zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan hatları yenileme çalışmalarının OSKİ ekipleri tarafından yapıldığını belirten OSKİ Genel Müdür Murat Us, “Çatalpınar ilçemize bağlı Kıran Mahallemizde kullanım ömrünü doldurduğu için sık sık arızlara neden olan ve bu nedenle ciddi manada su kayıpları meydana gelen 6 bin 791 metrelik içme suyu hattında yenileme çalışmalarına başladık. Şu ana kadar 2 bin 300 metrelik bölümü tamamlayan ekiplerimiz kalan bölümlerin tamamlanması için gece-gündüz çalışma başlatıyor. Bu çalışmalarımız tamamlandığı zaman yıllardır kesintisiz içme suyu hasreti çeken Kıran Mahallemiz bu hayaline kavuşmuş olacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR”

Hayalleri olan çalışmanın kısa süre önce başlamasından dolayı mutlu olduklarını belirten Kıran Mahalle Muhtarı Mustafa Akyol, “Yıllardır özlemini beklediğimiz bir çalışma bugün gerçeğe dönüşüyor. Bu hayalimizin gerçeğe dönüşmesi için büyük özveride bulunan başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere OSKİ Genel Müdürümüz Murat Us ve ekibine mahallem adına sonsuz teşekkür ediyorum. Şu an çalışmalar hızla devam ediyor. İnşallah kısa süre içinde bitirilecek çalışma ile her eve sağlıklı bir içme suyu sağlanmış olacak” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Öte yandan OSKİ, 19 ilçede hayata geçirdiği diğer yatırım çalışmaları ile vatandaşlardan tam not alıyor.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir