DCIM\100MEDIA\DJI_0006.JPG

OSKİ TEMİZ ÇEVRE İÇİN SAHADA

DCIM\100MEDIA\DJI_0006.JPG

OSKİ TEMİZ ÇEVRE İÇİN SAHADA

SAKİN ŞEHRİN BİR SORUNU DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), kent genelinde modern ve sağlam bir altyapıya kavuşmak için içme suyu ve yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarının yanı sıra kanalizasyon hattı çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

Ordu’nun 19 ilçesinde hayata geçirdiği projelerle geleceğe önemli yatırım yapan OSKİ, sakin şehir Perşembe ilçesinde çalışmalarına devam ediyor. Balıkçılık sektörü ve deniz turizmi açısından önemli bir konuma sahip olan Perşembe ilçesi Mersin Köyü Balıkçı Barınağı, OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kanalizasyon hattı çalışmaları sayesinde temiz yapıya kavuşuyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

SAKİN ŞEHRE YAKIŞIR BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile çalışmalara başladıklarını söyleyen OSKİ Genel Müdürü Murat Us, çalışmalar tamamlandığında Mersin Köyü Balıkçı Barınağı çevresindeki konutlar sağlıklı bir kanalizasyon hattına kavuşmuş olacak, dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Genel Müdür Murat Us, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda 19 ilçemizde çalışmalarımıza yoğun şekilde devam ediyoruz. Bu kapsamda sakin şehir Perşembe ilçemizde yıllardır problem olan bir konuyu daha çözüme kavuşturuyoruz. Mersin Köyü Balıkçı Barınağı çevresindeki konutlar sağlıklı bir kanalizasyon hattı için geçtiğimiz günlerde başlattığımız çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar dahilinde bu alanda bulunan konutlar ve iş yerlerinin kanalizasyon atıklarının bir alanda toplanması için bir fosseptik yapısı inşa edildi. Daha sonra bölgede bulunan konutlar ve iş yerleri için 300 metre uzunluğunda bir kanalizasyon hattı inşa edilerek ev ve iş yerlerinin kanalizasyon hatları bu yeni yapılan fosseptik yapısına bağlandı. Bu çalışmalar neticesinde Ordu’da balıkçılık sektörü ve turizm açısından önemli bir konuma sahip olan Mersin Köyü Balıkçı Barınağı temiz bir çevreye kavuşmuş olacak. OSKİ Genel Müdürlüğü olarak 19 ilçemizde çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir