https://www.unyegundemhaber.com/

OSKİ’DEN YOĞUN TEMPO

OSKİ’DEN YOĞUN TEMPO

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), alt ve üstyapıda hayata geçirdiği yatırımlarla Ordu genelinde yaşanan içme suyu ve kanalizasyon sorununa kalıcı çözümler üretiyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in mahallelerdeki içme suyu problemlerinin çözüme kavuşturulması yönündeki talimatları ile çalışmalarına hız veren OSKİ ekipleri, 19 ilçede arı gibi çalışıyor. Bu kapsamda Ünye ilçesine bağlı Düzköy Mahallesi’nde kısa süre önce başlanılan terfi ve isale hattı çalışmaları ile Yeşilkent ve Gölevi Mahallelerinde sürdürülen içme suyu çalışmaları hızlandırıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

YEŞİLKENT VE GÖLEVİ’NDE İÇME SUYU HATTI SİL BAŞTAN YENİLENİYOR

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek teknik ekipten bilgi alan OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Doğangün Çiflik, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Vatandaşları sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşturmak için 19 ilçede yoğun çalışma yaptıklarını belirten OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Çiflik, “Milletlimizi en kaliteli içme suyuna kavuşturmak için 7/24 sahadayız” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Çalışmaların 19 ilçede yoğun şekilde devam ettiğinin altını çizen Genel Müdür Yardımcısı Doğangün Çiflik, “Geçmiş dönemlerde yapılan ve fiziki ömürlerini tamamlayan içme suyu tesislerini ve hatlarını yenileme çalışmalarını sürdüren OSKİ ekiplerimiz bu kapsam da Ünye ilçesine bağlı Yeşilkent ve Gölevi Mahallelerinde içme suyu hatlarını sil baştan yeniliyor. İki mahallemizde toplamda 5 bin 500 metre uzunluğundaki yeni hatta şu ana kadar 3 bin metrelik bölümü tamamlandı. Geriye kalan bölüm için ekiplerimiz 7/24 sahada çalışma yürütüyor. Kısa süre içinde tamamlayacağımız bu çalışma ile 2 mahallemiz daha sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

TERFİ VE İSALE HATTI ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Ünye ilçesine bağlı Düzköy Mahallesi’nde yürütülen terfi ve isale hattı çalışmalarının devam ettiğini ifade eden OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Doğangün Çiflik, “Bölgede OSKİ ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceledik. Düzköy Mahallemizde yürütülen terfi ve isale hattı çalışmaları ile ilgili olarak teknik ekipten bilgi aldık. Buradaki çalışmalarında en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva Muhtarlarla biraraya geldi.

Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva Muhtarlarla biraraya geldi. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Muhtarları Belediyede …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir