ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE ÖZEL İLGİ

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı öğrencilerle yakından ilgilenirken Başkan Hüseyin Tavlı yaptığı açıklamada, “sizlerin gayret ve çabasıyla öğrencilerimizin her geçen gün gelişimini görmek bizleri de mutlu ediyor” diyerek özel eğitim öğretmenlerine fedakarlıkları nedeniyle teşekkür etti.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün her hafta yaptığı okul ziyaretleri Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Okulu ile devam etti. Okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Işık ve Başkan Tavlı, öğrencilerle de yakından ilgilendi.

Müdür Tokgöz, “Özel Eğitim Bizler İçin Ayrıcalıklı Bir Alan”

Okuldaki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi veren Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “okulumuzda 66 öğrenci eğitim öğretim görüyor. Donanım olarak bakanlığımız tarafından bütün eksiklikleri giderilen okulumuzda, donatı ve sınıf eksiğimiz bulunmuyor. Öğretmen eksiğimizi de ücretli öğretmen yoluyla tamamladık. Özel eğitim bizler için ayrıcalıklı bir alan. Burada görev alan arkadaşlarımız gerçekten diğer alanlara göre daha fazla emek ve çaba sarf ediyor. Daha fazla hoşgörü sahibi olmaları gerekiyor. Çünkü bu alan zor bir alan. Bu alanın vebali de çok fazla. Bu alanın farklı bir hazzı da var. Burada yapılan öğretmenliğin maaş olarak karşılığı yok. Bu nedenle burada görev yapan fedakâr öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca veli grubumuza da bizlere destekleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen Kaymakamımıza ve belediye başkanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Tavlı, “Dün Evlerinden Çıkarılamayan Özel Çocuklarımız Bugün Eğitimin Bir Parçası Oldu”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “gerçekten diğer okulları ziyaretimizle bu okulumuzu ziyaretimiz başka oldu. Orada beklentilerimiz ve sohbet konumuz farklı olurken burada dünya imtihanımız içerisinde Allah’ın bize emanet ettiği bu evlatlarımıza sizlerin özen göstererek bakması bizleri mutlu etti. Aynı zamanda geçmişten bu güne baktığımızda Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle geldiğimiz noktada dün evlerden dışarı çıkarılamayan bu çocuklarımız bugün eğitimin içerisine alınarak sosyal faaliyetler ve projelere dahil ediliyor. Bu sayede de aynı zamanda hayata biraz daha fazla bağlanmalarına hep birlikte vesile oluyoruz. Bu çocuklarımız gün içerisinde siz kıymetli öğretmenlerimize emanet. Onların mutluluğu, beceri ve kabiliyetlerinin bir miktar da olsa ortaya çıkarılması siz değerli öğretmenlerimizle oluyor. Sizlere bu emek ve çabanız için teşekkür ederken bu anlamda biz de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Işık, “Fedakarlıkları Nedeniyle Öğretmenlerimizi Tebrik Ediyorum”

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık yaptığı konuşmada, “Bu öğrencilerimizin bugün hayatın içinde olması sevindirici bir durum. Ama öğretmenlerimiz için de çok fedakarlık isteyen bir durum. Ben bu fedakarlığınız için sizi tebrik ediyor ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğretmen ve idarecilerle sorunlara ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu. 

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir