Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajı

Egemenliğin yalnızca millete ait olduğunun göstergesi olan ve millet iradesinin topyekün temsil edildiği Türkiye Büyük Meclisinin açılışının 101’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin en zor zamanlarında bile istiklal yolundan şaşmadan azim ve kararlılıkla attığı en önemli adımlardan biri, milli birlik ve beraberliğimizin mührüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Hakimiyet bilâ kayd-u şart milletindir.” diyerek milli iradenin haricinde hiçbir gücün tanınmayacağının temellerini atarken aynı zamanda bu özel günü ulusumuzun geleceği olan çocuklarımıza armağan ederek onlara verdiği değeri de ebedileştirmiştir. Bizlere düşen en mühim görevlerden birisi de vatanını, milletini ve hürriyetini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, üretken ve nitelikli nesiller yetiştirerek ülkemizin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesine vesile olmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelesinin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir