ŞEHRİN GÜZELLİĞİ İÇİN GECE-GÜNDÜZ İŞ BAŞINDALAR

ŞEHRİN GÜZELLİĞİ İÇİN GECE-GÜNDÜZ İŞ BAŞINDALAR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KENT ESTETİĞİNİN KORUNMASI AMACIYLA BAKIM ONARIM ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki turizm destinasyonları, park, bahçe ve yeşil alanlar başta olmak üzere vatandaşların her gün sıklıkla kullandığı alanlarda zarar gören tüm şehir mobilyaları, oyun grupları ve peyzaj alanlarının bakım onarımlarını yaparak kent estetiğinin korunmasını sağlıyor.

Alt yapıdan üst yapıya, tarımdan turizme, enerji ve teknoloji gibi birçok alanda yürüttüğü çalışmalarla örnek bir belediyecilik ortaya koyan Ordu Büyükşehir Belediyesi, hem şehircilik hem de kent estetiği alanında yaptığı çalışmalarla da takdir topluyor. Bu kapsamda 19 ilçede bulunan park ve yeşil alanlara modern bir kimlik kazandıran ve birçok yeni parkı Ordu’ya kazandıran Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu alanların korunması amacıyla da hummalı bir çalışma yürütüyor.

HER ŞEY TEK TEK ELDEN GEÇİYOR

Tedbiri elden bırakmayan ekipler, ilçelerde bulunan turizm alanları, park ve yeşil alanlarda bulunan spor aletleri, kent mobilyaları, aydınlatma direkleri, korkuluklar ve kaldırımlar gibi zarar gören noktaları tespit ederek bakım onarımlarını gerçekleştiriyor. Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerinin Ordu’nun dört bir yanında yaptığı bu titiz çalışma ile kent estetiğinin korunması hedefleniyor.

KENT MOBİLYALARININ ÜRETİM VE BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR ATÖLYESİNDE

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in vizyonu doğrultusunda kaynaklarını etkin ve verimli bir şekilde kullanmaya özen gösteren Büyükşehir Belediyesi, kent mobilyalarını üretim ve bakım onarımlarını da kendi atölyesinde yaparak önemli oranda tasarruf sağlıyor.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir