SOĞUKTAN BİTKİN DÜŞEN ATMACA KORUMA ALTINA ALINDI

            Ordu’nun Ünye ilçesi Çınarlık Mahallesi’nde duyarlı vatandaşlar tarafından hareketsiz halde  bulunan Atmaca ( Accipiter nisus ) koruma altına alındı.

         

            Ünye İlçesi Çınarlık Mahallesinde sokakta oynayan çocukların farketmesi üzerine duyarlı vatandaşlar  uçamıyacak halde türünün ne olduğunu bilmediği bir kuş  buldu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim4-576x1024.jpeg

Durumu hemen Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğine ihbar ettiler. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım Tarafından teslim  alınan atmaca, tedavisi için veterinere götürüldü.  Veteriner Hekim Kontrolünde Atmacanın   soğuk ve aç kalmaya bağlı olarak halsiz düştüğü kanatlarında herhangi bir sorun olmadığı, uçma yeteneğine sahip ve gayet sağlıklı olduğu tespit edildi. Atmacaya  besin ve su takviyesi yapıldıktan sonra müşahede altına alındı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı resim-6-475x1024.jpg

Bitkin düşen Atmaca  gerekli tedavi, bakım ve rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğaya salınacak.

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

ORDU GENELİNDE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Ordu’da düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 29 kişi gözaltına alındı 17 kişi tutuklandı.Konuya ilişkin Ordu Valiliğinden şu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir