Ünye 1957 Spor’da Kayyum Süreci Başladı

Ünye 1957 Spor 17 Haziran 2022 Cuma günü Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonu’nda olağan Olağan Genel Kurula gitti.

Geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluğun olmaması üzerine 25 Haziran Cumartesi günü saat 17:00’a ertelenen Ünye 1957 Spor Olağan Genel Kurulu’nda yine yeterli çoğunluk sağlanamadı.

Yeterli çoğunluk sağlanamaması ve Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak ve yönetiminin görevden istifa etmesinin ardından 1957 Spor’da Kayyum süreci başladı.

Ülgen:  21 kişilik imza toplanamadı.

ASKF Başkan Yardımcısı Murat Ülgen yaptığı konuşmada, “Kongrede  yine çoğunluğu sağlayamadık ve 19 imzada kaldık, bu nedenle kongremizi gerçekleştiremiyoruz. Bu sebepten dolayı bugün 1957 Spor Kulübü Başkanımız Mehmet Ali Durak ve yönetim kurulu istifa etmiştir. İmzalarını aldık. Ünye 1957 Spor Kulübü Pazartesi günü Kayyuma teslim edilecektir. Maalesef bu acı bir tablo yine yaşanmaya başladı, Ünye 1957 Spor Kulübü yine sahipsiz kaldı. Kongre için 21 kişilik imza bile toplanamadığı için bu duruma düşmüştür.” dedi.

Durak: Elimizden geleni yaptık

Yönetimi ile birlikte görevinden istifa eden Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak, “Maalesef böyle bir konuşma yapmak istemezdik. Böyle bir Genel Kurul da yapmak istemezdik. Ama şartların bizi en son getirdiği nokta burası oldu. 2 seneden beri elimizden geldiği kadar yönetimim ve ben Ünye 1957 Spor için elimizden gelen ve gelenden fazlası ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Sonucunda böyle olmasını istemediğimiz tablolar çok oldu ve artık daha fazla devam edebilecek bir hissiyatımız kalmadı.” dedi.

Kimse kusura bakmasın

Kongrenin gerçekleşememesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Mehmet Ali Durak sözlerini şöyle bitirdi;  “Ünye 1957 Spor’a başarıyı getiremediğimiz için herkes kusurumuza bakmasın. Ama başarının gelmesi için ne kadar çaba gösterdiğimizi bilmenizi isterim. Elimizden geldiğince 2 senelik görev süremizi en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Maalesef sonucu buraya geldi.

Bu kararı almamızdaki en büyük etkenimiz yönetimimizle sürekli yalnız kalmamız. Yanımızda durulmasından da başka hiç bir şey beklememiştik halbuki. Keşke 206 üyesi olan derneğin Genel Kurulu bari yapılabiliyor olsaydı.

Üyelerinin sahip çıkmasını beklerdik. Yanlışımız vardı ise bize burada hesap sorulmasını beklerdik. İnşallah bundan sonra ki süreçte Ünye 1957 Spor hak ettiği profesyonel liglere ve hak ettiği spor başarılarına sahip olur.

Bu 2 yıllık süreçte yanımızda olduğunuz için bütün Ünye halkına teşekkür ederim.”

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

YARALI ÇAKAL YAVRUSUNA ŞEFKAT ELİ

Ordu'nun Ünye  ilçesinde yaralı halde bulunan çakal yavrusu, koruma altına alındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.