ÜNYE FEN LİSESİ BİLİM FUARI AÇILIŞI

ÜNYE FEN LİSESİ BİLİM FUARI AÇILIŞI

Ünye Fen Lisesi TUBİTAK Bilim Fuarları kapsamında 18 öğrenci ve 54 öğretmenin iş birliği ile bilim fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Geleceğin teknolojileri ve tasarımlarının yer aldığı fuarda birbirinden ilginç sunumlar öğrenciler tarafından ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Elektronik ve görsel becerilerin yani sıra, akademik ve proje ortaklarıyla birlikte yürütülen fuarda farklı teknolojilerde görücüye çıktı

Bilim fuarının açılışında konuşan Ünye Fen Lisesi Müdürü Erdoğan Bölükbaş, “Bu yil sergimizin besincisini düzenliyoruz. 60 öğrencimiz ve öğretmenlerimizle beraber projelerimizi tamamladık. Geleceğin teknolojilerini burada yansıtmak adına çeşitli deneylerle tasarımlar ürettik. Amacımız çocuklarımızı bilgi ve becerilerini teknoloji ile bütünleştirerek onları daha ileri bir çağa ulaştırmayı hedefliyoruz. Burada önemli olan TEKNOFEST gibi dünyada teknoloji yarışına girdiğimiz teknolojik ürünlerin geleceğin Türkiye’sinde ülke ve dünya içerisinde yerimizi almayı da amaçlıyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ederim” dedi.

TUBİTAK Proje sergisi ise gün boyunca devam edecek.

Bilim fuarı’ na müzik resitali ile renk katan 10-D sınıfı öğrencisi Ceylin Öztürk misafirlerden büyük beğeni kazandı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir