ÜNYE KADILAR MAHALLESİ SU HATTI YENİLENDİ

OSKİ GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

ÜNYE KADILAR MAHALLESİ İÇME SUYU HATTI SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu’nun tüm ilçelerinde birbirinden önemli alt yapı yatırımlarını hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Ünye ilçesi Kadılar Mahallesi’nin içme suyu hatlarını baştan aşağı yeniliyor. Kısa süre önce başlatılan çalışma kapsamında 5 bin 894 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırımının 5 bin 49 metrelik bölümünü tamamlandı. Geriye kalan 845 metrelik bölüm ise 1 hafta içinde tamamlanması hedefleniyor.

“GECE-GÜNDÜZ YOĞUN TEMPODA ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 19 ilçede yatırım çalışmalarına hız verdiklerini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “19 ilçede mahallelerimizin içme suyu problemlerini çözüme kavuşturmak için ekiplerimiz gece-gündüz çalışıyor” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Genel Müdür Murat Us yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ünye ilçesi Kadılar Mahallesi’nin mevcut içme suyu sistemi kullanım ömrünü tamamladığı için yaz aylarında bölge halkı su sorunu yaşanıyordu. Bu sorunu kökten çözüme kavuşturmak için kısa süre önce başladığımız alt yapı çalışmalarında sona geldik. Toplam 5.894 metre uzunluğundaki içme suyu hattı yatırım çalışmasının 5.049 metrelik bölümünü tamamladık. Kalan 845 metre uzunluğundaki içme suyu hattı çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma sonrasında mahallemiz sağlıklı bir içme suyu hattına kavuşmuş olacak. Bu çalışmada emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Öte yandan OSKİ Genel Müdürlüğü yaz aylarında vatandaşların su sıkıntısı çekmemesi için 19 ilçede yoğun çalışma yürütüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

ORDU’DAN AĞRI’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU

ORDU’DAN AĞRI’YA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU Ağrı Patnos’da görev yapan Ordulu Kübra Öğretmenin minik öğrencileri Ordu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir