ÜNYE MÜFTÜSÜ OKUŞ’DAN ÜÇ AYLAR VE REGAİP KANDİLİ MESAJI

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, üç ayların başlangıcı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Müftü Okuş, Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan üç aylar dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, üç ayların insanları kendileriyle yüzleştirdiğini, muhasebe, tövbe ve yenilenme fırsatı verdiğini aktaran Okuş; Regaip, Miraç ve Kadir gecelerinin önemine de dikkati çekti.

“Kuşkusuz bu mevsimden hakkıyla istifade edebilmenin yegâne yolu, sarsılmaz bir iman, kayıtsız bir teslimiyet ve samimi bir gayretten geçmektedir.” ifadelerini kullanan Okuş, üç aylarla rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girildiğini kaydetti.

Üç ayların eşsiz bir fırsat olarak görülüp manevi atmosferden azami derece istifade etmenin yollarının aranması gerektiğini belirten Okuş mesajını şöyle tamamladı:

“Bu vesileyle idrak ettiğimiz üç ayların hayırların fethine ve şerlerin define vesile olmasını temenni ediyorum. Müslümanların birlik ve beraberliği, yeryüzünün barış ve huzuru için dua ediyorum. Yüce Rabb’imiz, bu mübarek gün ve gecelerde yaptığımız dualar hürmetine bizleri, alem-i İslam’ı ve tüm insanlığı her türlü afetten, musibetten ve kötülükten muhafaza eylesin. Bizleri hem dünyada hem de ahirette rahmet, bereket, af ve mağfiretine nail eylesin.”

Bu vesile ile bütün Müslüman kardeşlerimizin önce Üç aylarını ve ardından 26 Ocak 2023 Perşembe gününü 27 Ocak Cuma’ya bağlayan gece olan Regaip Gecesini tebrik ediyor, Müslümanların birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Okuş son olarak, 27 Ocak 2023 Cuma Ragaip Kandili sabahında Genç-yaşlı, kadın-erkek herkesi merkez büyük camide düzenlenecek olan sabah namazı buluşmasına davet etti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir