ÜNYE’DE BULUNAN MAYMUN KAYSERİ’DEKİ HAYVANAT BAHÇESİNE YERLEŞTİRİLDİ

Ordu ‘da bir inşaatta bulunan ve nesli tükenmekte olan örümcek maymununun yeni adresi Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesi oldu.

Ünye’de 1 hafta önce inşaatta çenesinden yaralı halde bulunan ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekiplerince Koruma altına alınan, nesli tükenme tehlikesi altındaki 8 aylık örümcek maymunu Kayseri’deki Hayvanat Bahçesine yerleştirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, örümcek maymunu Ordu ‘nun Ünye ilçesinde bir inşaatta yaralı halde bulundu.Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği ekipleri aracılığıyla veteriner hekimlerce tedavi altına alınan ve 7-8 aylık olduğu değerlendirilen örümcek maymunu tedavisinin ardından Kayseri ‘ye getirildi.

Türkiye ‘ye getirilişi özel izne tabi olan, doğal ortamı dışında bakmanın ve beslemenin yasak olduğu örümcek maymunu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı içerisindeki hayvanat bahçesinde yaşamını sürdürüyor.160 türden bin 560 hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesinde, örümcek maymununun sağlığı ile yakından ilgileniliyor.

AA

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir