ÜNYE’DE EVDE BAKIM HASTALARININ AŞILANMASINA BAŞLANIYOR

ÜNYE’ de Evde Bakım Hizmetlerinden yararlanan ve Bakım Merkezlerinde bulunan vatandaşların Koranavirüs aşı uygulanması başlıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer KUTLU: “Bugün (19 Ocak 2021 Tarihi ) itibarı ile Ünye ilçesinde Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanan 90 yaş ve üzeri hastaların ve Bakımevlerinde bulunan 18 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamasına başlıyoruz.

Aşılama İçin hastanemizde 5 ayrı mobil ekip oluşturduk. Pazar gününe kadar bu yaş gurubunun aşılanmasını tamamlamayı hedefliyoruz. Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanan 90 yaş üzeri kayıtlı 102 hastamız, Bakım Merkezlerinde ise 358 vatandaşımız bulunuyor. Bu guruplarımızın aşılama işlemi tamamlandığında Bakanlığımız tarafından belirlenen diğer grupların aşılamasına geçeceğiz.

Tüm vatandaşlarımızı Bakanlığımızın talimatlarına ve Bilim Kurulunun tavsiyelerine uymaya davet ediyorum. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak biraz daha sabırlı olmalarını ve sırası gelenlerin aşı olmalarını öneriyorum.” dedi.

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

AKÇA FINDIKTAKİ ARTİŞI TMO’SİDE REVİZE ETMELİ

Fındık fiyatları yeni haftaya nasıl başladı. Geçen haftada 1 kilo fındık fiyatı 28.5 TL’yi gördü. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir