Vali Sonel, Engeli Olan Ailemizin Önce Mağduriyetini, Sonra da İhtiyacını Giderdi

Vali Sonel, Engeli Olan Ailemizin Önce Mağduriyetini, Sonra da İhtiyacını Giderdi

Altınordu ilçemizin Bahçelievler mahallesinde 31 yaşındaki engeli olan oğlu Bilkan Demirer’in ihtiyacı olan akülü engelli aracı alabilmek için biriktirdiği parasını dolandırıcılara kaptıran anne Bilge Lafcı’yı bir süre önce evinde ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, ailenin yaşadığı mağduriyeti gidermişti. 

Aileyi ziyareti esnasında, engeli olan Bilkan’ın ihtiyaç duyduğu akülü engelli aracını da kendisinin alacağının sözünü veren Vali Tuncay Sonel, bu sözünü de bugün yerine getirdi. 

Anne Bilge Laftcı’nın, engeli olan oğlunu gezdirebileceği ve ihtiyaçlarını giderebileceği özelliklere sahip elektrikli aracı, Vali Tuncay Sonel adına Aile ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürü Ender Yanık aileye teslim etti. 

İki kişilik elektrikli aracı teslim alan Anne Bilge Lafcı, oldukça duygulandığını ifade ederek, “Sayın Valimizin çok duyarlı birisi olduğunu duymuştum ama bugün bizzat yaşayarak bunu anladım. Bizi o kadar mutlu etti ki anlatamam. Bilkan’ımın doğum günüydü. Ona en güzel doğum günü hediyesi oldu. Hayatımızda aldığımız en güzel hediye oldu. Bu araçla Bilkan’ımı rahatça gezdirebileceğim. O da çok mutlu olacak. Sayın Valimize oğlum Bilkan ve kendim adıma çok çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.