Vali Sonel Kumru İlçemizde Toplantı, Ziyaret ve Temaslarda Bulundu

Vali Sonel Kumru İlçemizde Toplantı, Ziyaret ve Temaslarda Bulundu

Her ay düzenli olarak yapılan İl’in genel güvenlik, asayiş ve trafik durumunun değerlendirildiği ‘İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı ile İlçelerin sorunlarının, ihtiyaçlarının, yatırımlarının ve projelerinin değerlendirildiği ‘Kaymakamlar Toplantısı’, Vali Tuncay Sonel başkanlığında Kumru İlçemizde gerçekleştirildi.

Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunu Ziyaret Etti

Toplantı öncesi Kumru ilçemizde ziyaret ve temaslarda bulunan ve her Pazartesi sabahlarını okul ziyaretlerine ayıran Vali Sonel, bu uygulamasını Kumru ilçemizdeki programında da sürdürerek, Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunu ziyaret etti.

Sabahın ilk saatlerinde Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’na gelen ve öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı’nın okunması seremonisine katılan Vali Tuncay Sonel, öğrencilere hitaben bir konuşma yaparak, nasihatlerde bulundu. 

Ordu’da deprem riski olan 66 okul binasının yıkıldığını belirten Vali Sonel, ”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde, Milli Eğitim Bakanlığının ve hayırsever iş insanlarının katkılarıyla son iki yılda 55 okula ve 778 dersliğe ulaştık. Yeni okul binalarının yanında, modern spor salonlarını, pansiyonları, kütüphaneleri, yeni eğitim tesislerini ilimize kazandırdık. Bu yapılanların hepsi, sizlerin daha iyi şartlarda eğitim-öğretim görmesi içindir. Vefayı asla unutmayın. İleride bir meslek sahibi olduğunuzda sizlere emek veren öğretmenlerinizi unutmayın.İşinizi severek yapın.” diyerek, öğrencilere eğitim hayatlarında başarı dileğinde bulundu.

Daha sonra 30 derslik, 47 öğretmen, 578 öğrenci ile eğitim-öğretim hayatını sürdüren okulun dersliklerini gezen Vali Sonel, dersliklerde öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbette bulundu. Okul Müdürü Yakup Gök’den okulun genel durumu ve eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu bünyesinde oluşturulan ve Türkiye’de ilk defa bir okul bünyesinde açılan Fosil Bilimi Müzesini de gezen Vali Sonel, Müzede sergilenen 5 ilâ 60 milyon yıl öncesine ait amonit fosili, deniz canlısı, volkanik taş, yaprak fosili ve dinazor fosili replikası gibi eserleri inceleyerek, Müzenin açılmasına öncülük eden Coğrafya Öğretmeni Mustafa Sarıkaya’dan sergilenen eserler hakkında bilgi aldı. 

Ahşap yakma, rölyef, ney, tezhip, ebru, hat sanatı gibi geleneksel Türk sanatlarının öğrencilere öğretildiği Bilim Sınıfını da gezen Vali Sonel, okulda görev yapan öğretmenlerle de öğretmenler odasında bir araya geldi.

Okulda görev yapan öğretmenlerle tek tek tanışan Vali Sonel, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza emek veriyorsunuz. Onları hayata hazırlıyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun. Kapımız sizlere açık. İl merkezine geldiğinizde bekleriz. Sizler için yapabileceğimiz bir şey olursa her daim yanınızdayız” diyerek, bir istekleri olup olmadıklarını sordu. 

Kaymakamlığı ve Belediyeyi Ziyaret Etti

Daha sonra Kumru Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Sonel, bir süre önce Kumru Kaymakamlığı görevine atanan Tanju Çanakçıoğlu’na hayırlı olsun ve başarı dileğinde bulunarak, ilçenin sorun ve ihtiyaçları konusunda bilgi aldı.

Vali Sonel, Kumru Hükümet Konağı içerisinde yer alan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başta olmak üzere tüm birimleri gezerek, görevli personellere işlerinde başarı dilerken, Adliye Teşkilatına da ziyarette bulundu.Savcı ve hakimlerle bir araya geldi.

Vali Sonel, Kumru Belediye Başkanlığını da ziyaret ederek, Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva’dan belediyenin ilçedeki hizmetleri, çalışmaları, projeleri hakkında bilgiler aldı. 

Esnafları Ziyaret Etti

Vali Sonel, Kumru İlçesinde esnafları da ziyaret etti, sohbette bulundu. Esnaflara bol ve bereketli kazanç dileğinde bulunan Vali Tuncay Sonel, yöre esnafından çeşitli gıda ürünleri satın alarak, beraberinde bulunanlara ve vatandaşlara ikram etti.

Kaymakamlar Toplantısı ile İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısını Gerçekleştirdi

Vali Tuncay Sonel, Kumru Kaymakamlığı ile Kumru Belediye Başkanlığı ziyareti sonrasında Kumru Kayadibi Sosyal Tesislerine geçerek, ‘Kaymakamlar Toplantısı’ ile ‘İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

2022 yılının son ‘Kaymakamlar Toplantısı’ ile ‘İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısında, Ordu’nun huzuru, asayişi, güvenliği için özveriyle çalışan ilçe kaymakamlarına, emniyet, jandarma, sahil güvenlik birimlerinin yetkililerine teşekkür eden Vali Sonel, “2022 yılının sona yaklaşıyoruz. 2022 yılında güzel işler yapıldı. En büyük düşmanımız rehavettir. Rehavete kapılmadan çalışmalarımızı aynı titizlikle sürdüreceğiz. Her konuda dikkatli davranacağız. İlimizin huzuru, güvenliği için gece gündüz demeden görev yapan güvenlik birimlerimizin tüm mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.  

Taziye Ziyaretinde Bulundu

Vali Tuncay Sonel, Kumru programında, hayatını kaybeden Kumru Müftülüğü emekli şefi Hüseyin Al’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak, babası Mehmet Ali Al ve aile bireylerine başsağlığı dileğinde bulundu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir