Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı

Tarihimiz boyunca idarecilik, adalet anlayışı merkeze alınarak millete hizmetkârlık bilinciyle yürütülen kutsal bir görev olarak yerine getirilmiştir.  

Mülki İdare Amirlerimiz, devleti temsil etme görevini devletin şefkatli eli olma bilinciyle yürüterek, devlet ile vatandaş arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendirmiştir. 

Türk İdare Teşkilatı içinde yer alan Mülki İdare Amirleri, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla milletimizin huzuru, refahı, güvenliği için üstün bir vazife şuuruyla ve hakkaniyetle görevlerini yerine getirmektedir. 

Devlet geleneğimizin en önemli yapısına sahip olan Mülki İdare Amirliği; şerefli, onurlu bir maziden gelen meslektir. Mülki İdare Amirleri ülkemizin her yerinde devleti ve hükümeti temsil etme ve yetkileriyle vatandaşların her türlü sorunları, istek ve ihtiyaçlarını tespit ederek çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda halkın mutluluğu ve refahı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine daima bağlı kalarak, ileri demokrasilerinin yerleşmesinde çok önemli görevler üstlenmişlerdir.

 Bu duygu ve düşüncelerle mensubu olmaktan gurur duyduğum bu özverili mesleği fedakârca yürüten tüm meslektaşlarımın 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş idarecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, bütün mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir meslek hayatı temenni ediyorum.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

ÜNTİD’DEN TARİHİ VE VİTRİNSEL TALEP…

Dününe sahip çıkmak, yarınına hizmettir. Küçük dokunuşlar, büyük anlamlar ifade eder…ÜNTİD olarak her zaman kentimizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.