YÖRESEL ÜRÜN PAZARI’NDA HER GÜN FARKLI LEZZET

YÖRESEL ÜRÜN PAZARI’NDA HER GÜN FARKLI LEZZET

Ünye Belediyesi’nin destekleriyle Atatürk Parkı’nda kurularak hizmet vermeye başlayan Hanımeli Yöresel Ürün Pazarı misafirlerine her güne özel farklı lezzetler sunuyor.

Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan ve DOKA tarafından desteklenen proje ile Atatürk Parkı’nda bulunan Taka Restoran’ın alt katında kurulan Hanımeli Yöresel Ürün Pazarı ilgi çekmeye devam ediyor. 20 ev hanımının bir araya gelerek kurduğu ÜNKA (S.S. Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi) Kadın Kooperatifi üyeleri yerli ve yabancı turistlere Ünye’nin lezzetlerini tattırıyor. Vatandaşların da ilgi gösterdiği Hanımeli Yöresel Ürün Pazarı’nda aynı zamanda yöresel ürünler hanımeli ile ekonomiye kazandırılıyor.

Pazartesi’den Pazar’a Her Gün Açık

Yöresel Ürün Pazarı’nda 20 kadın günlük hazırladığı yöresel yemekleri satışa sunarken aynı zamanda pekmez, reçel, turşu, erişte gibi ürünler de tezgâhlarda satışa sunuluyor. Sabah saat 08.30’da açılan Hanımeli Yöresel Ürün Pazarı akşam saat 21.30’a kadar hizmet veriyor.

Keşkek, Gürcü Kavurması, Su Böreği…

Hanımeli Yöresel Ürün Pazarı’nda her güne özel menü buluyor. Pazartesi günü Pancar çorbasının yanında mısır ekmeği bulunurken nohutlu pilav, tatlı ve pasta da bulunuyor. İşte gün gün menü; Salı keşkek, nohutlu pilav, etli dolma, Çarşamba Gürcü kavurması, pilav, tatlı, Perşembe yaprak dolması, mantı, tatlı, Cuma Gürcü tavuğu, Cumartesi keşkek, Pazar su böreği, içli köfte.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

TDV Arama Kurtarma Ekibi, Yoroz Kent Ormanı’nda Tatbikat Yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir