ZABITADAN FİYAT, ETİKET VE GRAMAJ DENETİMİ

ZABITADAN FİYAT, ETİKET VE GRAMAJ DENETİMİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri fırınlarda fiyat, etiket, gramaj denetimlerini sıklaştırdı. Büyükşehir Belediyesi zabıtası tarafından oluşturulan ekipler Ordu genelinde denetlemelerde bulundu. Fahiş fiyat artışları ve usulsüzlüklere tutanak tutularak Ticaret Bakanlığına iletildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler 19 ilçede faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Vatandaşlardan gelen şikayetler başta olmak üzere rutin denetimlere ara vermeden devam eden ekipler fırınlarda gramaj-fiyat ve tarife denetimi yaptı.

Denetimlerde, 6502 sayılı Kanun’un 54. maddesi ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği kapsamında fırınlarda yer alan ürünlerde; fiyat etiketlerinin ve tarife fiyat listelerinin bulunup bulunmadığı, fiyat etiketlerinin/fiyat-tarife listelerinin mevzuatta yer alan hususları taşıyıp taşımadıkları yerinde incelendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

ŞİKAYETLER ALO 153’E BİLDİRİLEBİLİYOR

Denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Cevdet Çağlar, “Yerli üretim logolarının konulup konulmadığını kontrol ediyoruz. Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği’ndeki son değişiklikle döviz kuruna bağlı olarak fiyat artışı yapılmaması gerektiği belirtilmesine rağmen bazı firmalarda fahiş fiyat artışları yaptıkları yönünde ihbarlar geliyor. Bunlarla ilgili olarak denetim yapıyoruz” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Vatandaşların fahiş fiyat artışlarını 153 No’lu numaraya şikâyet etmeleri halinde gerekli denetimlerin yapıldığını, firmaların cezaların ise Ticaret Bakanlığı tarafından kesildiğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, “Bize gelen bütün başvuruları yerine giderek inceliyoruz. Eski fiyatlarla yeni fiyatları karşılaştırıyoruz. İşletmeye düzeltmeleri için bildirimde bulunuyoruz. Tespitlerimizi Ticaret Bakanlığımıza bildiriyoruz. Bunlar değerlendiriliyor ve takip ediliyor. Ayrıca vatandaşlarımız gramaj ile ilgili şikayetlerini, Alo 175 Tüketici Danışma Hattı ile Alo 174 Gıda hattını arayarak da belirtebilirler “diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, ilgili kurum ve kuruluşlarla denetimlerini önümüzdeki günlerde 19 ilçedeki bütün fırınlarda gerçekleştirilecek.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir