https://www.unyegundemhaber.com/

BÜYÜKŞEHİR KODLAMA EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ordu Yazılım A.Ş. (ORYAZ) tarafından üçüncüsü düzenlenen “Kodlama Uygulama Eğitimi” devam ediyor. Online olarak gerçekleştirilen eğitimlerle Ordu’nun bir yazılım üssü olması hedefleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve Ordu’yu bir yazılım üssü haline getirmek amacıyla temellerini attığı Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORYAZ’a ilgi her geçen gün artarken bu kapsamda hayata geçirilen “Kodlama Uygulama Eğitimleri” üçüncü kez düzenleniyor.

2-5 Şubat tarihleri arası başvuruları alınan eğitimlere katılmaya hak kazanan gençler, ORYAZ tarafından online verilen eğitimlere katılarak kodlama öğreniyor. 20 Şubat’a kadar sürecek olan eğitimlerle katılımcılara Web uygulama, mobil uygulama (Android ve IOS) geliştirme yeteneği kazandırılması amaçlanıyor.

Devam eden eğitimlerin tamamlanması ile başarılı olan kursiyerlere geniş kapsamlı ileri düzey kodlama eğitimi verilecek ve bu eğitimler Mart 2021 tarihinde başlayacak. Kursun içeriğine göre 3-6 aylık uzmanlık eğitimi verilecek ve bu eğitimler sonucunda üretim alım garantili yazılım sözleşmesi imzalanacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir