BÜYÜKŞEHİR SÜPER LİG YOLUNDA DOLU DİZGİN

BÜYÜKŞEHİR SÜPER LİG YOLUNDA DOLU DİZGİN

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 1.Ligin 16. haftasında kendi sahasında lig liderliği için mücadele verdiği İskenderun Engelliler Spor Kulübü takımı 87-71 yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyete imza attı.

Mutlak galibiyet parolası ile maça çıkan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ilk periyot itibari ile rakibine üstünlük kurdu.

 Engelsizler ordusu 1. periyodu 26 – 13 net bir skorla tamamlarken ikinci periyotta ise takım oyununun sahaya yansımasıyla rakibine adeta nefes aldırmadı. Taktiksel mücadeleyi oyun içinde uygulayan Engelsizler ordusu, devreye de 47 – 32’lik net bir skorla girdi.

ÜSTÜN BİR OYUNLA KAZANDI

Engelsizler ordusu 3. periyoda da hızlı başladı. Oyun kontrolü ve mücadeleyi elinden bırakmayan Ordu ekibi 3. periyodu ise 62 – 47 üstün bitirdi. 4.  periyod özellikle sağ ve sol kanatlardan ataklarını sürdüren, ileriye atılan uzun topları sayıya çeviren Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı,  Batman Engelliler Spor Kulübü takımı ile oynadığı müsabakayı 87-71 kazanarak Süper Lig yolunda önemli bir galibiyet aldı.

GELECEK HAFTA BAY GEÇİYOR 

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 1. Ligin 17. Haftasında Güçlü Eller Engelli Spor Kulübünün ligden çekilmesinden dolayı bay geçecek.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

CUMHURİYET MEYDANINDA ÇATIŞMA

CUMHURİYET MEYDANINDA ÇATIŞMA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.