https://www.unyegundemhaber.com/

FATSA’DA SOKAK VE CADDELER SICAK ASFALT İLE BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR O SORUNA NEŞTER ATTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde uzun yıllar tozdan ve çamurdan büyük sıkıntılar yaşayan mahalleleri konforlu sıcak asfalta kavuşturmaya devam ediyor.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da devam eden asfalt hamlesiyle, sorunlara kalıcı çözümler üretiliyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda, mahalle ve grup yollarının yanı sıra ilçe merkezleri de sıcak asfalt konforuyla buluşuyor. İlçelerde kurulan şantiyelerle ilin kaderi değişiyor.

BAŞKAN GÜLER: “İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

”Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsa ilçesindeki Evkaf mahallesi Evkaf sokakta Arslan Aydınlık Caddesi girişinden başlayarak Yedikapı mevkiine doğru giden yolu sıcak asfalt konforuna kavuşturduklarını söyledi. Başkan Güler açıklamasında, “Bu bölgemiz sitelerin yoğun olduğu bir yerleşim alanıydı. Aşırı rampa olan yolun sıcak asfalta kavuşmasıyla birlikte, vatandaşlarımız da rahat bir nefes aldı. Fatsa ilçemize hayırlı olsun” dedi.

KİBAR’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Büyükşehir Belediyemiz, Fatsa Belediyemiz ve OSKİ Genel Müdürlüğümüz ile koordineli olarak alt yapı çalışmaları olan içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu ve doğalgaz çalışmalarını tamamladığımız ve üst yapı çalışmalarını yürüttüğümüz Evkaf Mahallesi Evkaf Sokak’ta sıcak asfalt serimini tamamladık. Çalışmalarımızda bizlere tecrübeleri ile öncülük yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eder, şükranlarımı sunarım.” diye konuştu.

“TOZDAN ÇAMURDAN KURTULDUK”

Mahalle sakinlerinden Arslan Asan 40 yıldır Evkaf sokakta yaşadığını belirterek, “Bu yolda çamurdan çıkamıyorduk. Çarşıya gitmek için hastane yanından beri dolaşıp Yedikapıdan aşağıya iniyorduk. Her yola indiğimizde arabamızı her zaman yıkamak zorunda kalıyorduk şimdi Allah razı olsunlar değil arabam çamur olması bırakın ayakkabı, terliksiz bile bu yolda gidilir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı Vali Muammer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir