https://www.unyegundemhaber.com/

HAYATİ İNAÇ ÜNYE’DE SEVENLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Ünye’de Yunus Emre Kitap Günleri kapsamında eğitimci yazar Hayati İnanç, sevenleriyle bir araya geldi.
Adnan Menderes Ticaret Meslek Lisesi Ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi konferans salonunda sevenleriyle buluşan Araştırmacı Yazar Hayati İnanç, Divan Edebiyatından, Halk Edebiyatından ve Cumhuriyet Döneminin önemli şairlerinden bolca örnek vererek gençlik yıllarında yaşadığı ve hayatında önemli iz bırakan olayları da dinleyicileriyle paylaştı. En değerli işin insana, sevgiye, ve gönüllere yapılan yatırım olduğuna dikkat çeken İnanç, katılanlara ailevi tavsiyelerde bulundu.

Hayati İnanç Kimdir?


İnsan hayatına dokunan sözleriyle bilinen Hayati İnanç’ın hayatıyla ilgili detaylar merak ediliyor. Peki, ezbere bildiği 7000 beyt ile divan edebiyatının yaşayan abidelerinden biri olan Hayati İnanç, “En değerli iş insana yatırım” inancında olan Hayati İnanç, klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmayı hayat tarzı olarak seçti. İşte TRT de “Can Veren Pervaneler” programını hazırlayıp sunan, aynı konuda 4 kitabı yayımlanan Hayati İnanç’ın hayatına dair detaylar…
Hayati İnanç, 1961 yılı Şubat ayında Denizli’nin Çameli ilçesinde doğmuştur. Babası devlet memuru olarak çalışmıştır. Dört kardeşin en büyüğü olarak dünyaya gelmiştir. Büyük dedesi hacca giden Muğlalı bir ağa tarafından köle olarak Medine’den getirilen bir kişidir. İnanç, aslen Sudanlı bir kökene sahiptir.
İlkokul yıllarını Denizli Çameli ilçesinde tamamlamıştır. Okulun birincisi olarak derece ile mezun olan İnanç, orta ikinci sınıfta Aydın Nazilli devlet parasız yatılı okulunu kazanmıştır. Devamında Aydın Lisesine gitmiş ve 1977’de lise öğrenimini tamamlamıştır. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Lisansını tamamlamıştır.
Hayati İnanç, Avukatlığın dışında yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yapmıştır. Klasik eserlerden edindiği heyecanı, her yaştaki gençlerle paylaşmayı hayat tarzı haline getirmiştir. TRT’de “Can Veren Pervaneler” programını sunmaktadır.
HAYATİ İNANÇ’IN ESERLERİ
Can Veren Pervaneler, Can Veren Pervaneler 2, Can Veren Pervaneler 3, Can Veren Pervaneler 4, Can Veren Pervaneler 5, İşte Geldik Gidiyoruz.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir