https://www.unyegundemhaber.com/

“MERHAMETİN, İYİLİĞİN, UMUDUN VE AFFEDİLMENİN GECESİ”

“MERHAMETİN, İYİLİĞİN, UMUDUN VE AFFEDİLMENİN GECESİ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Merhametin, iyiliğin, umudun ve affedilmenin gecesi, tefekkür ve şükür vesilesi mübarek Berat Kandili, bizlere kırılan kalpleri onarma, dargın duvarları yıkma, kinden nefretten uzaklaşma imkanı sunuyor. Ramazan-ı Şerif´i müjdeleyen bu anlamlı gece, birliğimize, beraberliğimize, gönül bağlarımızı güçlendirmemize vesile olsun.” dedi.

Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Üç ayların manevi havası içerisinde idrak edeceğimiz kutsal gecelerden biri olan ve bizlere Ramazan ayını müjdeleyen Berat Kandili’ne, milletçe bir kez daha erişmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

-“Bu gece, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır”-

Berat Kandilinin müstesna gecelerden biri olduğunu söyleyen başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Berat Kandili; Allah’ın bütün kullarına rahmet, lütuf ve mağfiret kapılarını aralayarak kullarını bağışladığı, dualarına karşılık verdiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri kat be kat mükâfatlandırdığı mübarek gecelerden birisidir. Bu gece, ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsattır. Merhametin, iyiliğin, umudun ve affedilmenin gecesi, tefekkür ve şükür vesilesi mübarek Berat Kandili, bizlere kırılan kalpleri onarma, dargın duvarları yıkma, kinden nefretten uzaklaşma imkanı sunuyor. Ramazan-ı Şerif´i müjdeleyen bu anlamlı gece, birliğimizi, beraberliğimizi, gönül bağlarımızı güçlendirmemize vesile olsun. Vicdan muhasebesi için iyi bir fırsat olacak, en güzel cümlelerin, en güzel duygularla Rabbimize ulaştırıldığı, sevgi ve tüm iyiliklerin sınırsız bir şekilde isteneceği bu gece, ülkemize ve tüm İslam âlemine mübarek olsun. Bu mübarek gece vesilesiyle, milletimizin her türlü dert, sıkıntı ve hastalıktan uzak olmasını diliyor; Ramazan ayına, günah yüklerimizden arınmış gönüllerle, berat etmiş olarak girebilmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir