ORDU’DA FARE YAPIŞTIRICISINA YAPIŞAN YAVRU BAYKUŞ KURTARILDI

Ordu’da kemirgen yapıştırıcısına yapışan Yavru Alaca Baykuş (Strix aluco) kurtarıldı

Ordu’nun Kumru İlçesinde  bir evin çatı arasında farelerle mücadele amaçlı kullanılan  yapışkana yapışmış ve hareket kısıtlı halde bulunan Yavru Alaca Baykuş (Strix Aluco) , Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince koruma altına alındı.

 Edinilen Bilgiye Göre Duyarlı Vatandaşlar tarafından 112 Acil Servis Merkezine yapılan ihbar üzerine Kumru İlçesi Karacalı Mahallesi‘nde Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekiplerince teslim alınan yavru baykuş daha sonra DKMP Ünye Şefi Saygın Yıldırım Tarafından  Ünye İlçesinde hizmet veren özel bir kliniğe götürüldü. Burada Yavru Baykuşun ilk müdahalesi  Veteriner Hekimi Deniz Kapısız  tarafından yapılarak tüylerindeki yapışkan uzun uğraşlar sonunda temizlendi. Daha sonra yavru baykuşa besin ve su verildi. Vitamin takviyesi yapıldı. Genel Sağlık durumu iyi olan  Yavru Baykuş bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince veteriner hekim kontrolüne alındı.

Yavru Baykuş tedavi, bakım ve rehabilitasyon süreci tamamlanıp yeterli erginliğe eriştikten sonra tekrar doğaya salınacak

Ünye Gündem Haber

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir