ORMEK SERGİSİ AÇILDI

ORMEK SERGİSİ AÇILDI

Ünye’nin sembol mekanlarından olan Yalı Kilisesi’nde açılışı gerçekleştirilen ORMEK Sergisinde, kursiyerlerin ürettiği el emeği ürünler sergilendi.

ÜNYE ORMEK’İN YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

BU SERGİDE YOK YOK

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Ünye şubesinde eğitim gören kursiyerlere ait el emeği ve göz nuru çalışmaların yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı. Ürünleri sergilenen kursiyerler, hem eğitim sürecinde geçen keyifli zaman hem de ürettikleri ürünlerle aile ekonomilerine katkı sağlayan çalışmalara verdiği destek dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

Açıldığı günden bu yana 3 bin 395 grupta 73 bin 239 kursiyeri sertifika sahibi yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), birçok ilçede vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Birçok alanda eğitimler veren ORMEK’lerde yıl sonu sergisi ile kursiyerlerin eserleri de görücüye çıkıyor.

Bu kapsamda kurs merkezilerinden bir tanesi olan Ünye ORMEK’te kursiyerlerin eserlerinden oluşan yıl sonu sergisi açıldı. Ünye Yalı Kilisesi’nde gerçekleştirilen yıl sonu sergisinin açılış programına Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçe belediye başkanları, daire başkanları, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda kursiyer ile davetliler katıldı.

GENEL SEKRETER İNAN: “ORMEK’LER KESİNTİSİZ ÜRETİM YAPILAN BİR ALANA DÖNÜŞTÜ”

Yıl sonu sergisi açılışında söz alan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan, ORMEK’lerin Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu sloganına uygun olarak kesintisiz üretim yapılan bir alana dönüştüğünü söyledi.

Yapılan eserlerin her birinin çok güzel olduğunu dile getiren Genel Sekreter İnan, “ORMEK kursiyerleri tarafından yapılan eserleri gördük, gerçekten hepsi bir harika. ORMEK’ler gerçekten hayatın her alanına dokunan, boş zaman diye bir kavramı olmayan değerli hemşehrilerimizin hoşça vakit geçirdiği, kendilerini geliştirdiği ve Sayın Bakanımızın söylediği Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu sloganına uygun olarak kesintisiz üretim yapılan bir alana dönüştü. Bu çalışmanın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÜNYE BELEDİYE BAŞKANI TAVLI: “ORMEK’LERLE KENDİMİZİ GELİŞTİRMENİN KIYMETLİ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye’de faaliyetlerini yürüttüğü ORMEK ile birçok kişiye istihdam sağlandığını belirtti.

ORMEK eğitimleri sonucunda aile ekonomisine katkı veren ürünlerin üretildiğini vurgulayan Tavlı, “Büyükşehir Belediyemiz Ünye ilçemizde ORMEK üzerinden 7’den 70’e herkesin becerilerini geliştirmek adına alanında uzman eğitmenlerle önemli çalışmalar yapıyor. Bu çalışma dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. ORMEK faaliyetleri üzerinden ciddi anlamda aile ekonomisine katkı veren ürünler üretiliyor. Bu şu demek oluyor, evden oturmaktansa kendi alanlarımızda becerilerimizi geliştirerek ve onu üretime dönüştürerek aile ekonomisine katkı sunmak üzere kendimizi geliştirmenin kıymetli olduğunu görmüş oluyoruz. Bu konuda Büyükşehir Belediyemiz elinden gelen tüm gayreti göstermeye devam ediyor” diye konuştu.

KURSİYERLERDEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Tüm kursiyerler adına bir konuşma yapan ORMEK kursiyeri Büşra Doğru ise, “Yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyor, üzerimizde emeği geçen tüm öğretmenlerimize kursiyer arkadaşlarımız adına saygılarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

ÜRÜNLERİ SERGİLENEN KURSİYERLER: “ORMEK BİZİM İÇİN MOTİVASYON KAYNAĞI OLDU”

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile Ünye ORMEK yıl sonu sergisi ziyaretçilerine kapılarını açtı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılışın ardından protokol üyeleri ve davetliler tarafından sergi gezildi.

Sergide eserlerini sergileyen kursiyerlerde duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. Kursların ilk gününden bu yana çok keyifli bir zaman geçirdiklerini aktaran kursiyerler, yıl sonu sergisi ile emeklerinin karşılığını aldıklarını ve ürünlerine ilginin yoğun olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. ORMEK ile aile ekonomisine de katkı sağladıklarına değinen kursiyerler verdiği destekler dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.