PAYİTAHT ABDÜLHAMİD’İN TAHSİN PAŞA’SI ORDULULARLA BULUŞTU

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD’İN TAHSİN PAŞA’SI ORDULULARLA BULUŞTU

ORDU’DA RAMAZAN AYI KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

ORDU’DA RAMAZAN BİR BAŞKA YAŞANMAYA DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yazar, sinema ve dizi oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde (OKSM) Ordulular ile buluştu.

Ordu Kültür Sanat Merkezinde iftar sonrası çocuklar ve aileler için etkinlikler düzenleyen ve büyük beğeni toplayan Büyükşehir Belediyesi, dizi ve filmlerde rol alan, birçok kitabı bulunan, 2017 – 2021 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde 5 sezon boyunca canlandırdığı Tahsin Paşa karakteriyle ün kazanan Yazar, Sinema ve Dizi Oyuncusu Yenişehirlioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansta Orduluları buluşturdu.

OKSM’de seyircilerle buluşan Yenişehirlioğlu, “İnsan ve Medeniyet” konulu konferans verdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’inde seyirciler arasında izlediği konferansta Yazar, Sinema ve Dizi Oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu, Ordu’nun Karadeniz Bölgesi’nde en yaşanılacak şehir olduğunu söyledi.

Yazar, Sinema ve Dizi Oyuncusu Bahadır Yenişehirlioğlu verdiği konferansta, “Ramazan ayı insanın kendisini derleyip toparlama ayıdır. İnsanoğlunun içinde bulunduğu evreni düşünecek olursak korkunç büyüklükte bir evren. Bu evrenin ucu bucağı yok. İnsanoğlunun aklının bunu alması öyle kolay değildir. Bu işin uzmanları anlatıyor, bizlerde idrak etmeye çalışıyoruz ancak bu kolay değil. Bizler inanılmaz büyük bir evrenin içindeyiz. İnsanoğlunun bu evreni anlaması hiçte kolay değildir. Onun için bazı şeyleri yaşayıp idrak ederek yerine getiriyoruz” dedi.

Konferanstan sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, günün anısına Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’na çiçek takdim etti. Yenişehirlioğlu’nu Ordu’nun yaylalarında da konferans vermeye davet eden Başkan Güler, “Gerçekleştirilen konferans ile bizleri geçmişteki yaşadığımız istasyonlara geri götürdünüz. Sizleri tekrar Ordu’da görmek ve ağırlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.