ŞEHİT ATEŞİ AKKUŞ’A DÜŞTÜ

24 Temmuz 2021 tarihinde Fırat Kalkanı Bölgesinde gerçekleştirilen hain terör saldırısında, Akkuş ilçemizden İs. Asb. Çvş. Fatih GÜNEY şehit düşmüştür.

Suriye’de Fırat Kalkanı Bölgesi El Bab/Hawzan Üst Bölgesi yakınlarında kirpi zırhlı aracına terör örgütü tarafından yapılan saldırıda iki askerimiz şehit düştü, iki askerimiz de yaralandı.
Şehit düşen askerlerimizden birinin Ordu’nun Akkuş Akpınar Mahallesi nüfusuna kayıtlı Astsubay Çavuş Fatih Güney olduğu bildirildi.
Milli Savunma Bakanlığı’ndan saldırıyla ilgili yapılan açıklama da şöyle;
“Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde 24 Temmuz 2021 tarihinde bir üs bölgemize intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”

Şehidimizin naaşı, bugün saat 11.30 dolaylarında Ordu-Giresun Havalimanında törenle karşılanarak. Ardından ikindi namazını müteakip Akkuş’un Akpınar Mahallesinde Yeniköy ilköğretim okulu bahçesinde yapılacak tören ve kılınacak cenaze namazından sonra Yeniköy aile mezarlığına defnedilecektir.

Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve aziz Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Ruhu şad olsun.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN STANDI, İSTANBUL’A DAMGASINI VURDU

ÜNYE BELEDİYESİ’NİN STANDI, İSTANBUL’A DAMGASINI VURDU İstanbul’da düzenlenen Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı’nda (YAPEX), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir