Vali Sonel, Eşi Handan Sonel İle Birlikte Şehit Aileleri,Engeli Olan Aileler ve Yetim Öksüz Evlatlarımızı Ziyarete Devam Ediyor

Ordu Valiliği görevine başladığı günden beri devletimizin şefkatini, sıcaklığını, merhametini ilimizin en ücra köşesindeki vatandaşlarımıza yansıtan Vali Tuncay Sonel, yetim-öksüz evlatlarımıza, şehit ailelerimiz ile gazilerimize, engeli olan bireylerin ailelerine, hasta ve yaşlılarımıza, devletin koruması altındaki gençler ve çocuklar ile ekonomik yoksun içinde bulunan ailelere gerçekleştirdiği hane ziyaretlerini yeni yılda da sürdürüyor. 

Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel,  eşi Handan Sonel ile birlikte 4 Ekim 2016 tarihinde Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde,  yol kontrolü sırasında PKK’lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Erdi Demirer’in Altınordu Şahincili mahallesinde ikamet eden ailesine ziyarette bulundu. Vali Sonel, Şehit Uzman Onbaşı Erdi Demirer’in eşi Burcu, oğlu Çağan Kemal, annesi Susam, babası Halil Demirer’in hal ve hatırını sorarak bir süre sohbette bulundu.

Şehidimizin 7 yaşındaki oğlu Çağan Kemal  ile yakından ilgilenerek kucağına alan Vali Sonel,  çeşitli armağanlar verdi. Çocukların gönlünde her zaman farklı bir yere sahip olan Vali Sonel’in Çağan Kemal ile olan diyalogları ise duygu yüklüydü.

Küçük Çağan Kemal’i okulunda da ziyaret edeceğini söyleyen Vali Sonel, ”Şehitlerimizin anneleri, babaları, eşleri, çocukları bizlere emanettir. Rabbim sizleri de şehidimizle cennetinde buluştursun. Biz nerede görev yaparsak yapalım sizlerle gönül bağımız devam edecektir“ dedi

Şehit Uzman Onbaşı Erdi Demirer’in ailesi ise, ”Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, devletimizin şefkatini her daim gösteren, tatlı dili ve güleryüzü ile bizleri her zaman bağrına basan, bugün de bizleri hanemizde ziyaret eden Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e ve değerli eşleri Handan Hanımefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek, duygularını dile getirdiler.

Vali Tuncay Sonel,  eşi Handan Sonel ile birlikte ikinci ziyaretini 22 Haziran 2022 tarihinde Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki Eren Abluka-18 Operasyonu’nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç’un Şahincili mahallesinde yaşayan  eşi Pembegül Arduç’a yaptı.

“Bu vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizin hakları ödenmez“ diyen Vali Sonel, şehitlerimizin emaneti olan siz değerli ailelerimizin yanındayız. Bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz” dedi.

Ziyaret dolayısıyla çok memnun kaldığını belirten şehidimizin eşi Pembegül Arduç, “Sayın Valimiz sağolsun eşi Handan Hanımefendi ile birlikte her zaman hatırımızı sorarak, yakından ilgileniyor” diyerek teşekkür etti.

Hastası ve Engeli Olan Aileleri Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel eşi Handan Sonel ile birlikte  Altınordu ilçesinin Bucak, Karşıyaka ve Şirinevler mahallesinde yaşayan ve evde bakım hizmeti alan aileleri de yalnız bırakmayarak evlerinde ziyaret ederek, hatırlarını sordu.

Bucak mahallesinde oturan Okutan ailesine bir şeye ihtiyaçları olup olmadığını soran Vali Sonel, yaptığı ziyaretlerde ihtiyaç ve sorunları yerinde görüp, çözüm üretiyor. Ailenin beyaz eşya ihtiyacını anında yerine getiren Vali Tuncay Sonel,  ailenin yaşadığı sağlık sorunu ile ilgili de verdiği talimatla gereken tedavinin yapılmasını sağladı.

“Allah’ım sizlere hayırlı uzun ömürler versin, başımızdan eksik etmesin. Kazadan, beladan korusun. Sizler oldukça bizler mağdur kalmayız” diyen Okutan ailesi, Vali Tuncay Sonel ve eşi Handan Sonel’e teşekkür etti.

Şirinevler mahallesinde yaşayan Fındık ailesini de ziyaret eden Vali Sonel ve eşi Handan Sonel, devletimizin sıcak ve şefkatli yüzünü göstererek, aileyle bir süre sohbette bulundu. 

Vali Sonel ve eşi Handan Sonel’i evlerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Fındık ailesi, “Dualarımız sizinle. Allah ne muradınız varsa versin” diyerek, teşekkür ettiler.

Altınordu ilçesinin Karşıyaka mahallesinde ikamet eden hastası olan İlhan Uzunçakmak’ı da evinde ziyaret ederek hal ve hatırını soran Vali Sonel eşi Handan Sonel, “Kapımız sizlere her zaman açıktır” dedi.

“Bizlere her zaman abilik, babalık yapıyorsunuz, gönlümüzde yeriniz çok ayrı” diyen İlhan Uzunçakmak, ”Sayın Valimize ne zaman istesek çok rahat ulaşabiliyoruz. Rabbim ayağına taş değdirmesin” şeklinde konuştu.

Kadın Emeği Kooperatifini Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel  eşi Handan Sonel ile birlikte ziyaret programı kapsamında Ordu Kadın Emeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini de ziyaret ederek, Kooperatif Başkanı Nurcan Kocamanoğlu’ndan yapılan çalışmalar, ürünler ve işletme hakkında bilgi aldı.

200’e yakın kadın üreticinin istihdam sağlandığı kooperatifte fındık kolonyası, sabun, kimya- kozmetik, cilt ve yüz maskesi, şampuan başta olmak üzere çeşitli ürünler hayata geçiriliyor.

Kadınlarımızın yaptığı el emeği ve yöresel ürünlerin değerlendirilmesi, ekonomiye kazandırılması, kadınlarımızın aile ekonomisine, ilimiz ekonomisine, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla Vali Tuncay Sonel’in girişimleriyle başlatmış olduğu kooperatifleşme sayesinde son iki yılda kurulan 18 Kadın kooperatifleri ile Karadeniz’in çalışkan ve üretken kadınları ekonomiye katkı sunmaya devam ediyorlar.

Vali Tuncay Sonel  ile eşi Handan Sonel, Altınordu teleferik yanında kurulan diğer kooperatifleri de gezerek, üretilen ürünlerden satın aldı.  Gayretlerinden dolayı Kooperatif üyesi kadınları kutladı.

Vali Tuncay Sonel’im girişimleri ile 18 kadın kooperatifi kurulduğuna vurgu yapan kooperatif yöneticileri, “Sayın Valimiz bizlere çok büyük destek verdi. Bizleri yalnız bırakmadı, yardımını esirgemedi. Bugünkü ziyaretleri ile de bizleri onurlandırdı” diye konuştular.

Vali Tuncay Sonel, gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında yolda karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet ederek, hatırlarını sordu. Çocuklara ise çeşitli oyuncaklar vererek onları mutlu etti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR

AYBASTI’DA FESTİVAL VAR BİN YILLIK FESTİVALDE HEYECAN ZİRVE YAPACAK ORDU GÜREŞE DOYACAK Bin yıllık geçmişi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir