AKKUŞ VE ÇAYBAŞI’NDA ASFALT MUTLULUĞU

AKKUŞ VE ÇAYBAŞI’NDA ASFALT MUTLULUĞU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Akkuş ve Çaybaşı ilçesinin grup yollarını birbirine bağlayan 14 kilometrelik güzergahı asfaltla buluşturuyor. Altyapı çalışmaları başlayan yolda, alt temel malzeme serimi çalışmaları sürüyor.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da, asfalt seferberliği devam ediyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerce yürütülen çalışmalarda, mahalle ve grup yolları asfalt ve betonla buluşuyor. Bölgenin Türkiye ortalamasının iki katı üstünde yağış alması, coğrafi şartlar ve arazilerin engebeli olması çalışmaları zorlaştırsa da, ekipler 19 ilçede büyük bir özveriyle çalışmalar yapıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

14 KİLOMETRE YOL ASFALTLA BULUŞACAK

Akkuş ilçesine bağlı Koçcuvaz ve Kurtboğazı mahallesinde asfalt öncesi altyapı çalışması başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, güzergahtaki alt temel malzemesi çekme ve serme işlemlerini başlattı. Koçcuvaz ve Kurtboğazı Mahalleleri üzerinden Çaybaşı İlküvez Mahallesine uzanarak, tekrar Akkuş Akpınar Mahallesine bağlanan grup yolu bölgede nüfusun en yoğun olduğu mahallelere hizmet verecek. Yolda altyapı, serme sıkıştırma işlemleri tamamlandıktan sonra asfalt çalışmaları başlayacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

DEMİRCİ’DEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

İlçede yapılan yol çalışmalarından dolayı Başkan Hilmi Güler’e teşekkür eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise “Kurtboğaz- Koççuvaz mahallerimizin grup yolu asfaltla buluşuyor. Altyapı çalışmalarının devam ettiği 14 km’lik yol, çalışmalar bittiğinde standardı yüksek, güvenli ve konforlu bir yapıya sahip olacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Çalışmalarından ve desteklerinden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ve ekibine ilçe halkı adına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir