BÜYÜKŞEHİR, SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ZİRVEYİ ZORLUYOR

BÜYÜKŞEHİR, SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ZİRVEYİ ZORLUYOR

Ulaşımdan alt yapıya, tarımdan turizme kadar Ordu’da büyük atılımlar yapan Büyükşehir Belediyesi, şehirde bulunan dezavantajlı vatandaşlara yaptığı yardımlarla da zirveye tırmanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

19 ilçedeki en ücra mahallerde bile bulunan dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yardım sepetini her geçen gün genişletiyor. Günlük sıcak yemek, gıda ve hijyen kolisi, kıyafet, yakacak, çocuk bezi, akülü ve tekerlekli sandalye gibi ihtiyacı olan vatandaşların yardımlarını düzenli olarak karşılayan ekipler, ev taşıma ve ev eşyasında da yardımlarını esirgemiyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“TEK BİR VATANDAŞIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

Sosyal hizmet anlamında Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını anlatan Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, amaçlarının tek bir vatandaşı dahi mağdur etmeden onların yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu belirtti.

Her geçen gün yardımların artırılarak devam ettiğine dikkat çeken Daire Başkanı Bilkay, “Her geçen gün yardımlarımızı daha çok katlıyoruz. Dezavantajlı her bireye anında ulaşarak ihtiyaçlarını tespit ediyor ve isteklerini yerine getiriyoruz. Düzenli olarak her gün aşevimizde pişirilen sıcak yemekler ekiplerimizce onlara ulaştırılıyor. Ev eşyası ve ev taşıma, kıyafet, yakacak gibi ihtiyaçları da karşılıyor ve diğer tüm gereksinimlerini de belirli aralıklarla temin ediyoruz. Bizim amacımız Ordu’da tek bir vatandaşımızı mağdur etmemek ve onların yaşam kalitesini yükseltmek. Bundan sonraki süreçlerde de ayni ve nakdi yardımlarımızı gücümüze güç katarak vatandaşlarımıza ulaştıracağız” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANIMIZDA”

Büyükşehir Belediyesi tarafından ayni ve nakdi yardımları karşılanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, yapılan hizmet için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler. Yardımlar karşısında evlerinin şenlendiğini söyleyen vatandaşlar ihtiyaç duydukları her an Büyükşehir Belediyesinin yanında olduklarını belirttiler.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir